Nocny bieg po parku

Milanówek

Nie ważne jest tempo, nie ważne miejsce, liczy się dobra zabawa. Z takiego założenia wychodzą organizatorzy biegu III Noc STO-nogi, który odbędzie się 7 listopada.

Biegacze z Milanówka i Podkowy Leśnej spotkają się, aby symbolicznie zakończyć sezon biegowy. Nadal trwają zapisy. – Ta impreza była planowana jako kameralne zamknięcie sezonu biegowego. Zasadniczo myśleliśmy, że będzie w granicach 100 osób, a zapisało się już ponad 100 osób. Zapraszamy wszystkich! – zachęca Jerzy Stypa, jeden z organizatorów wydarzenia. I dodaje: – Można zgłaszać się cały czas. Lista jest nadal otwarta. Do 3 listopada można było wpłacać pieniądze na konto. Teraz weryfikujemy wpłaty. Pozostałe opłaty wnoszone będą w dniu imprezy i będą wyższe o 5 zł, czyli wyniosą 30 zł od osoby dorosłej i 15 zł dzieci. 

Tym razem organizatorzy wyznaczyli trasę biegu na terenie Muzeum im. A. i J. Iwaszkiewiczów w Stawisku w Podkowie Leśnej. Start imprezy o godzinie 16.00. Taktyka biegu jest dowolna. Tempo schodzi na drugi plan, liczy się wytrzymałość i kondycja. – Impreza jest bardzo rekreacyjna. Warunki nie zmieniły się, są takie same jak w przypadku dwóch poprzednich edycji. Wyznaczyliśmy pętlę, która wynosi 1500 metrów. Jedynym warunkiem ukończenia biegu jest obiegnięcie tej pętli przynajmniej raz. Wygrywa ta osoba, która przebiegnie pętlę najwięcej razy – wyjaśnia Stypa.

III Noc STO-nogi to doskonała impreza dla rodzin. Organizatorzy podkreślają, że bieg cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Stypa: – Dzieci są bardzo zadowolone z tej imprezy. Mogą pobiegać razem ze swoimi rodzicami. Ważna jest również aura. Biegamy w parku pod wieczór, atmosfera jest kameralna, każdy może biec swoim tempem. 

7 listopada o godzinie 16.00 biegacze ruszą na trasę w Stawisku. Każdy zawiesi sobie poprzeczkę w innym miejscu. Liczy się dobra zabawa i wspólnie spędzony czas. Zwycięzca może liczyć na nagrodę niespodziankę. Uczestniczy liczą, że pogoda ich nie rozczaruje i będą mieli odpowiednie warunki do biegania.

Organizatorami biegu są: Samodzielne Koło Terenowe Nr 10 Społecznego Towarzystwa Oświatowego, Społeczne Liceum Ogólnokształcące Nr 5 w Milanówku oraz Towarzystwo Biegowe STO-nogi.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.