Nikt nie dba o czystość pojemników?

Pruszków

Mieszkańcy narzekają na wygląd pojemników do odpadów segregowanych. Chodzi o to, że nikt nie dba o ich czystość. – Kto odpowiada za ich mycie – dopytują mieszkańcy.

Do tej pory problemy z brudnym pojemnikami na śmieci zgłaszane były głównie przez mieszkańców domków jednorodzinnych. Niekiedy glosy niezadowolenia padały również od osób mieszkających na osiedlach. W obu przypadkach sprawa dotyczyła jednak pojemników na odpady zmieszane. Najczęściej problem pojawiał się latem, gdy fetor unoszący się przy altanach śmietnikowych był nie do wytrzymania.

Teraz pojawiły się również głosy o brudnych koszach na odpady segregowane. – Pojemniki na makulaturę, butelki i plastik ustawione na osiedlach nie zachęcają do segregacji śmieci. Nikt ich nie myje, są brudne i zakurzone – mówi Paweł. – Może miasto, które tak pięknie reklamuje się na pojemnikach zrobi z tym w końcu porządek – dodaje.

– Sprawdzimy jak to wygląda. Deszczowe dni nie są odpowiednim momentem na mycie pojemników, ale pogoda się poprawiła. Zmobilizujemy firmę, która jest odpowiedzialna za odbiór odpadów i mycie pojemników do uporządkowania tej sytuacji – mówi nam Elżbieta Jakubczak- Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Okazuje się, że w umowie pomiędzy miastem a operatorem odbierającym śmieci jest zapis dotyczący mycia pojemników. Nie określa on jednak konkretnych wytycznych. – Firma odbierająca odpady ma obowiązek zadbać o wygląd pojemników. Ma to robić tak często, jak jest to konieczne – dodaje Jakubczak-Garczyńska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.