Nightskating już w sobotę!

Pruszków

Przed nami kolejna odsłona Nightskatingu. Tym razem rolkarze opanują północną część Pruszkowa. Imprezę zaplanowano na 9 września.

Nightskating to nic innego jak nocny przejazd na rolkach po ulicach miasta. Pierwsza edycja tego wydarzenia w Pruszkowie odbyła się w czerwcu w trakcie Pruszkowskich Wianków. Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę i to nie tylko dla pruszkowian. Na starcie przejazdu pojawiło się aż 640 rolkarzy co zdziwiło samych organizatorów. – Na pewno ta impreza wpisze się na stałe w kalendarz pruszkowskich wydarzeń sportowo-kulturalnych. Docelowo chcemy organizować przejazdy dwa razy w roku – mówił nam w czerwcu Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Te obietnice uda się zrealizować jeszcze w tym roku. Bowiem kończą się przygotowania do drugiej edycji Nightskatingu w Pruszkowie. – Tym razem Nightskating będzie imprezą towarzyszącą dla imprezy „Żegnaj lato na rok…”. Dlatego przenieśliśmy przejazd na północną część miasta – zaznacza Michał Landowski. – Zbiórkę zaplanowaliśmy na godz. 19.00 przy Szkole Podstawowej nr 9. Przejazd ruszy o godz. 20.00 – dodaje wiceprezydent Pruszkowa. 

Znamy również trasę przejazdu. Rolkarze wyruszą sprzed budynku szkoły i pojadą ulicami 3 Maja, POW, przez rondo i dalej ulicami Waryńskiego, Promyka, Robotniczą, Przejazdową, Żbikowską i ponownie 3 Maja oraz Mostową. Meta znajduje się w rejonie SP nr 9.

Od rolkarzy nie wymaga się szczególnych umiejętności, jednak powinni oni czuć się pewnie na rolkach i jak zaznacza warszawskie stowarzyszenie musicie potrafić odpowiednio hamować. Udział w imprezie jest bezpłatny!

Nie pozostaje nic innego jak spróbować swoich sił. Nightskating to ciekawe wydarzenie, które uczestnikom daje frajdę. W wielu miastach Polski regularnie organizowane są nocne przejazdy rolkarzy. Teraz mieszkańcy Pruszkowa mogą pochwalić się, że znaleźli się w tym gronie. A historia zaczęła się na początku lat 90. w San Francisco, pod koniec poprzedniego stulecia moda dotarła do Europy. Także wszyscy na rolki!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.