Nieudane wręczenie łapówki za jazdę po alkoholu i posiadanie narkotyków

Pruszków

Przed godziną 23.00 pruszkowscy strażnicy miejscy zauważyli jak arogancko zachowujący się mężczyzna wsiada chwiejnym krokiem do swojego BMW. Po kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, a jego kolega ma przy sobie narkotyki.

Sytuacja wydarzyła się na jednej ze stacji paliwowej przy al. Wojska Polskiego. – strażnicy zwrócili uwagę na arogancko i wulgarnie zachowującego się mężczyznę. Zauważyli, jak opuszcza on teren sklepu i chwiejnym krokiem wsiada za kierownicę samochodu BMW, po czym odjeżdża z niej. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się za pojazdem, próbując zatrzymać go do kontroli – czytamy na stronie Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Dopiero po przejechaniu kilkuset metrów kierowca postanowił zatrzymać się. Jednak podczas kontroli drogowej nie chciał wykonywać poleceń funkcjonariuszy, ponadto nie posiadał dokumentów. W związku z przypuszczeniami, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu na miejsce został wezwany patrol policji. Potwierdzono, że 27-letni mieszkaniec Warszawy jest nietrzeźwy.

W czasie interwencji obecny był także kolega kierowcy 28-latek z Warszawy. Mężczyźni próbowali wręczyć łapówkę… – Podczas przeszukania ujawniono przy nim zawiniątko z folii aluminiowej z białym proszkiem, a następnie kolejne, podczas przeszukania pojazdu przez policjantów. Mając niezbite dowody na popełnienie przestępstw jazdy po alkoholu i posiadania przy sobie środków odurzających, obaj mężczyźni postanowili zaproponować odstąpienie od dalszych czynności służbowych przez funkcjonariuszy, proponując im wręczenie korzyści w znacznej kwocie – napisano na stronie pruszkowskiej straży miejskiej.

Mężczyźni trafili do Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, gdzie dalej będą prowadzone czynności w tej sprawie. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.