Nietrzeźwy mężczyzna zaprószył ogień

Region

Policjanci z Brwinowa zatrzymali nietrzeźwego 37-latka, który najprawdopodobniej zaprószył ogień w swoim mieszkaniu. Mężczyzna może usłyszeć zarzut spowodowania niebezpieczeństwa zdrowia lub życia innych mieszkańców budynku i trafić do wiezienia nawet na 3 lata.

Około godziny 20:30 dyżurny w Brwinowie otrzymał informacje o pożarze w jednym z budynków. Wysłana na miejsce załoga zastała mieszkańców, którzy własnymi siłami próbowali ugasić wnętrze jednego z pomieszczeń. Mundurowi nakazali natychmiast opuścić mieszkańcom płonący budynek. Po chwili na miejscu zjawiły się trzy jednostki straży pożarnej, które ugasiły ogień.

Okazało się, że pożar mógł zaprószyć Robert O. W mieszkaniu mężczyzny spłonęła wersalka a on sam doznał niewielkich obrażeń. 37-latek nie chciał skorzystać z pomocy medycznej.  Policjanci przewieźli go do komisariatu. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy i miał 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze policji zebrali materiał dowodowy na miejscu zdarzenia. Mundurowi przesłuchają świadków i poczekają na dokładną ekspertyzę biegłego z zakresu pożarnictwa. 37-latek za narażenie innych mieszkańców na utratę zdrowia lub życia może usłyszeć zarzuty i trafić do więzienia nawet na 3 lata.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.