Nietrzeźwy uciekł z miejsca kolizji

Piastów

Do poszukiwania pijanego kierowcy, który spowodował kolizję w Piastowie i uciekł z miejsca wypadku, zaangażowano policyjnego psa, co ułatwiło namierzenie winnego.

Jak wyglądała ta sytuacja? – Dyżurny komisariatu w Piastowie po otrzymaniu zgłoszenia o kolizji, gdzie sprawca uciekł z miejsca, natychmiast skierował w rejon zdarzenia załogę patrolową. Po przybyciu na miejsce okazało się, że kierujący pojazdem Citroen nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z  Fordem, po czym wysiadł ze swojego pojazdu i uciekł. Na miejsce wezwano także przewodnika z psem – informuje Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie.

30-latek chciał przechytrzyć policjantów, ale nie udało się. – W trakcie dalszych czynności w miejscu zdarzenia pojawił się mężczyzna, którego pokrzywdzona od razu wskazała policjantom jako kierowcę pojazdu Citroen. Mimo,  że mężczyzna miał na sobie już inny ubiór, pies policyjny po podjęciu tropu, jednoznacznie wskazał jego osobę. Sprawdzenie stanu trzeźwości 30-latka wskazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a ponadto okazał się poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu – wyjaśniają pruszkowscy policjanci.

Sprawca trzeźwiał już w policyjnej celi. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. – W sprawie kolizji prowadzone będzie odrębne postępowanie – dodają funkcjonariusze.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.