Nietrzeźwy kierowca okazał się poszukiwanym

Pruszków

Aż sześcioma listami gończymi poszukiwany był mężczyzna, który mając dwa promile alkoholu wsiadł za kierownicę bmw. Policjanci zatrzymali go na terenie stacji paliwowej w Pruszkowie.

Na terenie jednej ze stacji paliw przy al. Wojska Polskiego w Pruszkowie bmw blokowało wyjazd. Policjanci postanowili skontrolować kierowcę pojazdu. Podczas kontroli mężczyzna podał złe dane, z tego powodu na miejsce wezwano drugi patrol, który przewiózł kierowcę na komendę. Tam dokonano sprawdzenia jego prawdziwych danych, a dodatkowo poddano badaniu alkomatem. Wynik? Dwa promile alkoholu w organizmie… Ale to i tak nie wszystko.

– 32-latek miał dwa promile. Jakby tego było mało po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że jest on poszukiwany sześcioma listami gończymi przez KPP w Piasecznie oraz posiada aktywny zakaz sądu dotyczący prowadzenia pojazdów – poinformowała podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Mężczyzna został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamania zakazu sądowego.

Co ciekawe, podczas tej interwencji policjanci zauważyli innego mężczyznę, który po zatankowaniu nie miał funduszy aby zapłacić za paliwo. Kiedy udawał się do samochodu policjant wyczuł do niego alkohol. Podczas kontroli okazało się, że obywatel Ukrainy miał półtora promila alkoholu w organizmie. Ponadto sprawdzenie pojazdu wykazało brak przeglądu technicznego, w związku z czym pojazd został odholowany. 43-latek został zatrzymany.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.