Niesprzątane chodniki to często wina właścicieli posesji

Pruszków

Jeden z czytelników zwrócił się do nas z prośbą o poruszenie tematu niesprzątanych chodników przez gminy. Chodzi o to, że sypany w zimę piach nie jest zamiatany. Problem w tym, że nie na wszystkich chodnikach obowiązek utrzymania czystości ciąży na gminie lub innym zarządcy drogi „biegnącej” przy chodniku...

Wiadomość otrzymaliśmy na adres mailowy kontakt@wpr24.pl. – Po zimie gminy nie sprzątają chodników. Owszem ulice były już raz myte, ale chodniki posypywane piaskiem podczas zimy nie są sprzątane nigdy – pisze do nas czytelnik Marcin.

Od czytelnika otrzymaliśmy również fotografie, na której widać niezamieciony chodnik (patrz zdjęcie). Jednak bazując na tym konkretnym przykładzie trudno winić gminę o zaniedbanie, ponieważ chodnik przylega bezpośrednio do posesji. – Pragnę wyjaśnić, że utrzymanie czystości na chodnikach bezpośrednio przylegających do granicy nieruchomości stanowi obowiązek jej właściciela, zarządcy, administratora (za art. 5 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach). W związku z tym utrzymanie w porządku m. in. zamiatanie chodnika przedstawionego na załączonej fotografii należy do obowiązków właściciela posesji wzdłuż, której jest on usytuowany – wyjaśnia Kacper Zawistowski z Wydziału Ochrony Środowiska w Pruszkowie. 

Spytaliśmy też co jaki czas zamiatane są chodniki w Pruszkowie? – Chodniki przy drogach miejskich, za których utrzymanie odpowiedzialny jest zarządca drogi, są na bieżąco zamiatane – zaznacza Zawistowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.