Niespodzianka pięknieje w oczach

Grodzisk Maz.

Willa Niespodzianka – jeden z najcenniejszych budynków na terenie Grodziska Mazowieckiego nabiera blasku. I to dosłownie. W ostatnim czasie na wieżę budynku wrócił odnowiony dach.

Niespodzianka została wybudowana w 1903 r. i pierwotnie pełniła funkcje domu letniskowego. Po blisko 30 latach zmieniła właściciela. Rodzina Chmielewskich sprzedała ją Maurycemu Frejdlichowi. Później mieszkała tu rodzina Wykuszów. Po wojnie w tym małym grodziskim „pałacyku”mieściły się mieszkania kwaterunkowe. Kilka lat temu Niespodzianka opustoszała. Gmina kupiła obiekt od prywatnych właścicieli i już od tego momentu ruszyły przygotowania do remontu.

Obiekt jest modernizowany przez gminę, która chce przywrócić świetność willi. Przez kilka miesięcy Niespodzianka straciła swój charakterystyczny element. Oczywiście chodzi tu o dach. Ten musiał przejść renowacje. – Zadaszenie wieży ściągnęliśmy dźwigiem. Konstrukcja była remontowana na „dole”, uznaliśmy że taka technologia będzie najlepsza – mówi nam Urszula Chrzanowska, naczelnik Wydziału Przygotowania Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych.

W ostatnich dniach wyremontowany dach wrócił na swoje miejsce i ponownie zdobi wille. Place remontowe nadal trwają.

Według zapewnień wykonawcy Niespodzianka ma być gotowa jeszcze w tym roku, choć termin zakończenia robót zgodnie z zapisami umowy to marzec przyszłego roku. Jeśli optymistyczny scenariusz się sprawdzi, to jest szansa, że Niespodzianka zostanie oddana do użytku w sylwestrową noc. A to wydarzenie zgodnie z wcześniejszymi planami uświetni ślub wybranej pary, którego udzieli sam burmistrz.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.