Niepełnosprawne dzieci posadzą drzewa

Sękocin

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo lub Fizycznie Dobra Wola posadzi las w Sękocinie. W akcji może wziąć każdy, kto chce mieć swoje drzewo.

Będzie to znakomita okazja do świętowania dziesiątych urodzin stowarzyszenia. Oprócz sadzenia drzew zaplanowany został urodzinowy grill i tort dla każdego. Gdzie i kiedy? Organizatorzy zapraszają wszystkich 2 kwietnia o godzinie 9.30 na parking przy Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym przy ul. Braci Leśnej 3.

To nie pierwsza akcja sadzenia drzew przez Stowarzyszenie Dobra Wola. Akcja została zainicjowana rok temu. – Spotkaliśmy się w Magdalence. Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, było bardzo dużo ludzi. Razem posadziliśmy 8 tys. buków i jaworów – podaje Jacek Zalewski ze Stowarzyszenia Dobra Wola.

Najważniejsza w tym wszystkim jest radość niepełnosprawnych dzieci. – One mają z tego ogromną frajdę. Każde dziecko wchodzi w tę akcję całym sobą i angażuje się w 100 proc. Widać, że sprawia im to ogromną radość. Tym bardziej cieszy nas chęć udziału innych osób w naszej akcji – mówi Zalewski.

Stowarzyszenie ma już dziesięć lat. Jego celem jest pokazanie jak oswajać i akceptować swoich bliskich takimi jakimi są. Często szukamy rozwiązania. – Gdy dowiedziałem się o chorobie swojego syna, który jest niepełnosprawny zapytałem profesora, ile trzeba zapłacić, żeby moje dziecko było zdrowe. Finanse nie były problemem. Zrozumiałem, że nie chodzi o pieniądze, ale o to, żeby coś zrobić. Dlatego też powstało stowarzyszenie. Dziecko niepełnosprawne nie sprawia, że musimy być nieszczęśliwi – mówi prezes Stowarzyszenia Dobra Wola.

Wokół inicjatywy zebrało się wiele osób dobrego serca, które chciały pomagać. Organizowano różne akcje i imprezy. – Osiem lat temu wolontariusze zaczęli marudzić, że imprezy robimy na jesieni. Chcieli też coś organizować wiosną. Pytanie, co? Wpadli na pomysł, żeby wraz z niepełnosprawnymi dziećmi sprzątać las. To był strzał w dziesiątkę. Wszyscy doskonale się bawili, dodatkowo ubywało śmieci. W końcu pojawiła się kolejna idea, żeby sadzić lasy – wyjaśnia Zalewski.

Teraz niepełnosprawne dzieci posadzą drzewa w Sękocinie. Przy wsparciu przyjaciół, którzy chcą się bawić równie dobrze jak oni. Razem można zrobić więc. Wystarczy dobra wola.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.