Niemożliwe staje się możliwe. Z ul. Kościuszki zniknął niebieski fiat!

Pruszków

Temat wraków zajmujących miejsca parkingowe w Pruszkowie powraca jak bumerang. Z ul. Kościuszki wreszcie zniknął niebieski fiat, który znajdował się tam od kilku lat.

Żartobliwie można powiedzieć, że kończy się pewna historia i pozostaną nam tylko wspomnienia. Niebieski fiat cinquecento, zwany też pomnikiem, co najmniej od 2013 r. stał na miejscu postojowym w rejonie ul. Kościuszki 52. Temat ten opracowywany był wielokrotnie przez naszą redakcję. Teraz powraca, ponieważ… fiata od wczoraj (21 czerwca) już nie ma.

Co ciekawe, dzień przed usunięciem pojazdu został opublikowany film przez Konrada Sipierę, pierwszego oficjalnego kandydata na prezydenta Pruszkowa, w którym oferuje miastu swoją pomoc w odholowaniu niebieskiego fiata:

Spytaliśmy strażników miejskich jak to się stało, że pojazd nagle zniknął? – Z naszej strony były sporządzone dwa wnioski do Sądu Rejonowego w Pruszkowie o  ukaranie właściciela za porzucenie pojazdu i zaśmiecenie nim drogi publicznej. Jeden wniosek sporządzono w lipcu ubiegłego roku. Wówczas zostało wydane orzeczenie przez sąd i nałożona kara grzywny na właściciela. Natomiast pojazd dalej pozostawał przy ul. Kościuszki. Dlatego sporządziliśmy drugi wniosek na początku czerwca tego roku i wnioskowaliśmy o to, żeby sąd zobligował właściciela do natychmiastowego niezwłocznego usunięcia pojazdu – wyjaśnia Sebastian Dziełak ze Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Jak informują strażnicy, pojazd usunęła rodzina właściciela pojazdu. – We wtorek skontaktowała się ze mną rodzina właściciela z informacją, że jest on przewlekle chory i przebywa w szpitalu. Jako, że oni mieszkają nie w Pruszkowie, chcieli dowiedzieć się gdzie dokładnie ten pojazd stoi aby móc go odholować. Gdy podałem dokładne namiary na auto, w dniu wczorajszym pojazd odholowano – mówi Dziełak.

Ponadto miasto zapowiada walkę z porzuconymi samochodami. – Właściciele pojazdów, które stwarzają zagrożenie dla środowiska lub zaśmiecają drogi publiczne muszą teraz uważniej zacząć przyglądać się swoim pojazdom, ponieważ zwiększamy aktywność w tym zakresie, w celu usuwania tych pojazdów, naliczenia opłat, kar i mandatów za pozostawianie tego typu pojazdów na terenie miasta Pruszkowa – mówi Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Oto wybrana lista naszych artykułów na temat wraków w Pruszkowie:

Samochodowy zawalidroga na Kościuszki

Samochodowy zawalidroga nie do ruszenia?

Kolejny porzucony samochód

​Kłopotliwe auto na Osiedlu Prusa

Gdzie właściciele aut z Lipowej?

Odszukanie właściciela kwestią czasu?

Wrak (na pewno) nie do ruszenia?

Wrak nie do ruszenia

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.