Niemałe zainteresowanie Nocą Muzeów

Pruszków

Do zatłoczonej Warszawy podczas Nocy Muzeów zdążył przyzwyczaić się już chyba każdy. Natomiast w naszym regionie tradycja zwiedzania jest jeszcze stosunkowo młoda. Ale to wcale nie znaczy, że muzea i inne obiekty świeciły pustkami, wręcz przeciwnie. Sprawdźcie naszą galerię!

W minioną noc swoje podwoje otworzyło kilka obiektów zlokalizowanych w Pruszkowie. Nie zabrakło wystaw, warsztatów i prelekcji, które były dostępne nieodpłatnie. Wobec tego, że przygotowano masę atrakcji postanowiliśmy wybrać się na naszą lokalną Noc Muzeów. Zainteresowanie taką formą kultury było znaczne, o czym mogą świadczyć wypełnione autobusy komunikacji miejskiej. 

Już  od godz. 17.00 otwarto drzwi Muzem Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, gdzie można było zobaczyć najprawdziwszych Wikingów! Były opowieści o ich wyprawach, życiu codziennym i sztuce żęglowania. Kto chciał mógł wziąć udział w warsztatach ze strugania łódek z kory czy wiązania węzłów żeglarskich. Dla uczestników przygotowano też koncert folkowy, pokaz gier planszowych i różne zabawy. 

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się Galeria Figur Stalowych przy ul. Przejazdowej. Aby wejść do środka w kolejce trzeba było spędzić około godzinę. Espozycje były otwarte dla gości od godz. 19.00 do 2.00. 

Tej nocy można było zwiedzać muzem Dulag 121, odwiedzić siedzibę Zespołu Tańca Ludowego Pruszkowiacy zlokalizowaną przy ul. Kraszewskiego 11, czy też zwiedzać wystawy w bibliotece przy ul. Chopina. Co ciekawe Pływalnia Kapry była czynna dłużej niż zwykle – do 1.00 w nocy, a na torze kolarskim BGŻ BNP Paribas Arena zorganizowano m.in. zajęcia freestyle na rolkach.

W Noc Muzeów uruchomiono dodatkowe autobusy, które kursowały z częstotliwością co pół godziny. 

Zapraszamy do oglądania naszej galerii!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.