Nielegalny tytoń zastąpił traktory…

Region

Sceny niczym z filmu sensacyjnego rozegrały się w na terenach dawnej fabryki traktorów w Ursusie. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali działającą tam nielegalną fabrykę papierosów. W związku z całą akcją zatrzymano 8 osób.

Funkcjonariusze kontynuują walkę z nielegalną produkcją papierosów. Wykorzystują najróżniejsze metody, aby złapać przestępców. Policja zlikwidowała dwie fabryki papierosów. Jedna z nich znajdowała się w powiecie kutnowskim, druga w Warszawie. 

Nielegalna produkcja papierosów to potężny przemysł. Osoby zaangażowane w sprawę starają się organizować jak najlepsze kryjówki i kanały przerzutowe. Proceder produkcji papierosów kwitł w dawnej fabryce traktorów w Ursusie. Członkowie grupy przestępczej byli przekonani, że to idealne miejsce. Przeliczyli się, gdyż na ich trop wpadli funkcjonariusze trudniący się walką z nielegalną przestępczością tytoniową.

Policja postanowiła zatrzymać członków grupy, jednak ci nie dawali za wygraną. Zabarykadowali się wewnątrz dawnej fabryki traktorów. W Ursusie rozegrały się sceny znane wszystkim z filmów sensacyjnych. Policjanci użyli wszystkich możliwości, aby dostać się do środka. Nie brakowało wybuchów i strzałów. Do pokonania trzech par drzwi wykorzystali piły mechaniczne. W końcu osiągnęli swój cel, a trzej mężczyźni znajdujący się w środku uznali, że stoją na straconej pozycji. Pozostało im położyć się na podłodze i oddać w ręce policji.

Funkcjonariusze wkroczyli także do czterech miejsc na terenie powiatu pruszkowskiego, w których zatrzymali 5 osób. Zabezpieczono 1,3 mln gotowych papierosów, 6,5 tony krajanki tytoniowej oraz dwie maszyny produkcyjne. Pięciu mężczyzn usłyszało zarzuty dotyczące nielegalnej produkcji oraz przechowywania wyrobów tytoniowych. 

W całej akcji w ręce warszawskich i łódzkich funkcjonariuszy wpadło 13 osób. Łącznie zabezpieczono 9 ton krajanki, ponad 3,5 miliona papierosów, maszyny do produkcji. Straty Skarbu Państwa wyceniono na 9 mln zł. Liderowi grupy grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Cztery osoby odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.