Nielegalna ubojnia pod Nadarzynem [Uwaga, drastyczne zdjęcia]

Nadarzyn

We wsi Szamoty koło Nadarzyna odkryto nielegalną ubojnię. Właścicielce posesji grozi kara za udział w tym procederze i znęcanie nad zwierzętami.

Na działkę w Szamotach w asyście policji wkroczyli przedstawiciele Fundacji Viva! i Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Milanówku. W drewnianej komórce znaleźli noże, haki, tasaki i siekiery, wychodzone i zaniedbane zwierzęta. – Na podłodze i ścianach widoczne były ślady krwi, a w kącie leżała zakrwawiona skóra owcy. Na półce znajdowały się foliowe torebki, przygotowane do pakowania mięsa. Przed komórką inspektorzy znaleźli worki ze szczątkami zwierząt w stanie rozkładu, z kłębiącymi się na nich robakami. Wśród nich przechadzały się kozy, kury i kaczki. Posesja była zaśmiecona przez niebezpieczne dla nich przedmioty takie jak złom i deski z wystającymi gwoździami. Kozy miały za schronienie brudną, o wiele za małą, rozpadającą się komórkę – informuje Paweł Artyfikiewicz z Viva! Interwencje.

Sprawą zajął się Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Pruszkowie. Pomieszczenia na posesji w Szamotach zostały zaplombowane. Według właścicielki, ubój prowadził obywatel Chin, mieszkający w okolicy. – Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się od okolicznych mieszkańców, podobne praktyki są tu nagminne – mówi Artyfikiewicz. I dodaje: – Ta sytuacja pokazuje, jak nieskuteczny jest system nadzoru nad produkcją mięsa. Na dodatek żaden organ państwowy nie jest w stanie realnie skontrolować, czy zwierzętom minimalizuje się cierpienia podczas ich zabijania, tak jak wymaga tego prawo. Ilość sprzętów do zabijania zwierząt i przygotowane do tego celu pomieszczenie wskazują, że w tym przypadku skala procederu jest duża.

Inspektorzy odebrali interwencyjnie młodego, wychudzonego koziołka i kaczkę ze złamaną nogą. Zgłosili wójtowi gminy Nadarzyn chęć przyjęcia pozostałych kóz i ptaków.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.