Mniej pieniędzy na S8 i trasę Salomea – Wolica

Region

Po kontroli przeprowadzonej przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych część prowadzonych na terenie kraju inwestycji czekają korekty finansowe. Sprawa dotyczy m.in. trasy ekspresowej S8 oraz trasy Salomea – Wolica – poinformował „Puls Biznesu”. Łącznie Unia zabierze nam 700 mln zł.

Korekty finansowe oznaczają po prostu obcięcie części unijnego dofinansowania. Jest ono najczęściej spowodowane naruszeniem unijnych przepisów. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wydało wytyczne dotyczące stosowania polskiego prawa w korelacji z unijnym w drugiej połowie 2010 r. Wcześniej beneficjenci unijnych dotacji stosowali polskie przepisy. To z tego powodu grozi im dziś utrata części funduszy pochodzących z UE. Na razi nie wiadomo, czy konsekwencje zbyt późnego wprowadzenia wytycznych poniosą beneficjenci dotacji, czy weźmie je na siebie budżet państwa.

Na liście inwestycji, które będą miały zmniejszone finansowanie z dotacji unijnych znalazły się m.in. niedawno oddany do użytku odcinek trasy S8 od Trasy Armii Krajowej w Warszawie do węzła Konotopa oraz trasa S8/S7 od węzła Opacz do węzła Paszków wraz z powiązaniem z drogą krajową nr 7 do węzła Magdalenka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.