Niebieski Spacer dla Autyzmu

Pruszków

Już 4 kwietnia ulicami Pruszkowa przejdzie Niebieski Spacer dla Autyzmu. To wydarzenie w Pruszkowie jest organizowano już od siedmiu lat.

Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu. Celem tego nietypowego święta jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych z autyzmem. W tym dniu każdy może okazać wsparcie i pomoc osobom, które najbardziej jej potrzebują. Warto pamiętać, że autyzm nie jest chorobą. To zaburzenie rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym.

W obchody Światowego Dnia Autyzmu włączają się również pruszkowianie. Szkoła dla dzieci z autyzmem „Przylądek” w Pruszkowie oraz Fundacja Lepszy Start zapraszają na Niebieski Pruszkowski Spacer dla Autyzmu. W tym roku niebieski pochód ulicami miasta przejdzie już 4 kwietnia o godz. 10.00. – Spacery organizowane są przez szkołę od siedmiu lat. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w ten symboliczny spacer dla podkreślenia wsparcia osób z autyzmem i ich rodzin – zaznacza Joanna Wodarska-Litkowska dyrektor NSP „Przylądek”.

W organizację Spaceru włączyło się starostwo powiatowe oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Swój udział w spacerze obok władz starostwa zapowiedziały również liczne organizacje i placówki. 

Spacerowiczów „uzbrojonych” w niebieskie baloniki będzie można spotkać m.in. na al. Niepodległości, ul. Kościuszki i ul. Prusa. Wszystkich zachęcamy do wsparcia tej akcji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.