Niebawem wystartuje remont Kościelnej i Potulickiego

Pruszków

Dziury w jezdni, krzywe krawężniki i „wolna amerykanka” w kwestii parkowania – to codzienność na ulicach Kościelnej i Potulickiego w Pruszkowie. Jednak nie potrwa to już długo. Obie drogi w końcu przejdą gruntowny remont.

Remont wspomnianych ulic miał zostać przeprowadzony już kilka lat temu. Władze Pruszkowa zdecydowały się jednak na przesuniecie terminów z powodu rozbiórki kamienicy, która znajdowała się u zbiegu Kościelnej i Potulickiego. Ciężki sprzęt mógłby zniszczyć nową nawierzchnię.

Fragment ul. Kościelnej oraz niewielka uliczka, której patronem jest hrabia Potulicki to już ostatnie ze zniszczonych dróg czekających na remont w samym centrum Pruszkowa. Choć drogi są niewielkie, to dla ruchu są kluczowe. Przy niewyremontowanym fragmencie ul. Kościelnej (od Prusa do Berenta) znajduje się popularna piekarnia i przedszkole. W pobliżu jest kościół oraz liczne sklepy. Nie dziwi więc fakt, że kierowcy chętnie tu parkują. Kłopot w tym, że auta stoją „gdzie popadanie”. Ta sytuacja niebawem się skończy.

Urzędnicy zapoznają się z ofertami firm, które chcą wykonać remont obu dróg. W ramach prac wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni na kostkę betonową. Szare płyty chodnikowe również zastąpi kostka. Ta, podobnie jak na sąsiednich uliczkach, zostanie ułożona w mozaiki. Dobra wiadomość dla kierowców. Do swojej dyspozycji będą mieli więcej miejsc parkingowych. Na obu ulicach znajdzie się ich 46. W ramach prac zostanie wykonane również nowe ogrodzenie przedszkola. Warto tu zaznaczyć, że remont zostanie wykonany w ekspresowym tempie. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał zaledwie dwa miesiące na wykonanie zleconych prac.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.