Niebawem wystartuje budowa odwodnienia

Pruszków

Niebawem wystartują prace związane z budową odwodnienia w ul. Warsztatowej. Czy kierowcy muszą się przygotować na kolejne utrudnienia drogowe?

Pod koniec sierpnia br. Starostwo Powiatowe w Pruszkowie podpisało umowę z wykonawcą odwodnienia w ciągu ul. Warsztatowej. Ta instalacja jest niezbędna, by w przyszłości wykonać gruntowny remont ciągu drogowego ulic Warsztatowa – Broniewskiego – Warszawska, który łączy Pruszków i Piastów. Kierowcy od wielu lat narzekają na stan pierwszej z wymienionych ulic.

Zakres prac związanych z budową kanalizacji deszczowej obejmuje budowę instalacji na odcinku Warsztatowej od skrzyżowania z ul. Brzezińskiego do wylotu do rzeki Utraty. W ramach zadania wykonane zostaną kanały deszczowe, przykanaliki, studnie i wypusty. Inwestycja przewiduje również budowę zbiornika retencyjnego, separatora substancji ropopochodnych, przepompowni oraz włączenia istniejącej sieci kanalizacji deszczowej na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Łączniczek AK do projektowanego kanału deszczowego, a także włączeń w drogi gminne i w teren Szpitala Kolejowego.

Postanowiliśmy sprawdzić kiedy prace na Warsztatowej wystartują i jakie utrudnienia będą się z nimi wiązały. Póki co kierowcy nie muszą się martwić o to, że przejazd przez kolejną część miasta będzie utrudniony. – W kwestii ul. Warsztatowej możemy uspokoić kierowców. Udowa odwodnienia rozpocznie się w rejonie rzeki Utraty. To oznacza, że w najbliższym czasie kierowcy nie powinni martwić się o utrudnienia. Prace nie będą miały wpływu na ruch w rejonie pruszkowskiego rodna – mówi nam Krzysztof Bukowski ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie. – Z robotami na samej Warsztatowej wystartujemy nie wcześniej niż w 2017 r. Wtedy też poinformujemy kierowców o organizacji ruchu – dodaje Bukowski.

Budowa odwodnienia ma zakończyć się w kwietniu 2018 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.