Niebawem siedziba OSP będzie gotowa

Żółwin

Rozbudowa strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Żółwinie niebawem zostanie zakończona. Sprawdźcie w naszej galerii jak obecnie postępują prace.

Prace ruszyły w kwietniu. Najpierw stary garaż zrównano z ziemią, później przeprowadzono wykopy pod fundamenty. Można stwierdzić, że nowe ściany rosły w oczach. Powstała nowa hala garażowa o powierzchni 192 m kw., która pomieści trzy wozy bojowe. Wybudowano również łącznik do starej części budynku, w którym znazły miejsce pomieszczenia socjalne, gospodarcze, kotłownia, czy łazienki. Warto dodać, że jednostka może normalnie funkcjonować w trakcie prac.

Cała rozbudowa zakończy się za około miesiąc. – Wykonawca kładzie kostkę, płytki, kończy ocieplenie. W zasadzie są to takie ostatnie roboty już, ale potrwają jeszcze przez około miesiąc. Wszystko uzupełniane jest na bieżąco i na szczęście prace postępują bez kłopotów – Jarosław Prusak, naczelnik OSP Żółwin.

Postępowanie przetargowe w tej sprawie zostało ogłoszone w lutym tego roku. W przetargu złożono aż 10 ofert. Najlepszą złożyła firma Kartel S.A., która za rozbudowę strażnicy zgarnie ponad 1,1 mln. Również teren wokół OSP zmieni się nie do poznania. Przewidziano podjazd dla wozów bojowych, parking na 16 samochodów osobowych, a także chodniki.

Ale to nie koniec niespodzianek dla strażaków z Żółwina. Również w tym roku otrzymali nowoczesny wóz bojowy Scania P360 z napędem na cztery koła. Posiada takie wyposażenie jak: autopompy, zbiorniki na wodę i środki pianotwórcze, wyciągarkę, drabiny, maszt oświetleniowy i inne. Koszt wozu wyniósł ponad 900 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.