Nie radzą sobie ze śmieciami

Region

Żbikowska, Piłsudskiego, Harcerska to tylko niektóre ulice, gdzie walają się stosy śmieci. Opozycja zarzuca władzom Piastowa, że nie radzą sobie z problemem oczyszczania miasta.

Pani Anna mieszka w jednym z bloków przy al. Tysiąclecia i codziennie segreguje śmiecie, a potem wyrzuca je do specjalnych pojemników. Uważa jednak, że jej przypadek jest odosobniony. Zdaniem naszej czytelniczki, to mieszkańcy domów jednorodzinnych i właściciele ogródków działkowych nie chcą płacić za wywóz i segregację odpadów, dlatego wyrzucają je, gdzie popadnie.

Problem gór śmieci jest szczególnie widoczny na wiosnę, po zimowych roztopach, kiedy większość mieszkańców robi przydomowe porządki. Szczególnie nieestetycznie wygląda zagajnik przy ul. Żbikowskiej, gdzie śmiecie zalegają całymi tygodniami. Nie lepiej jest na ul. Bohaterów Wolności i Dąbrowskiego.

Problem zaśmiecania miasta był wielokrotnie poruszany na sesjach rady miejskiej. – Co tym razem uniemożliwiło panu efektywne sprzątnięcie miasta? – pytał burmistrza podczas VII sesji radny Jacek Zaleśny i dodał, że w skandalicznym stanie znajdują się zwłaszcza ciągi komunikacyjne.

– Miasto jest sprzątane na bieżąco, więc nie powinno być problemu. Proszę przesłać na piśmie listę zaśmieconych ulic, to będziemy interweniować i rozliczymy firmę, która wygrała przetarg na oczyszczanie miasta – odpowiedział Marek Kubicki, burmistrz Piastowa. Z kolei radny Grzegorz Szuplewski zwrócił uwagę na bałagan na terenie byłego przedszkola kolejowego.

– Ten teren nie należy do miasta, ale nie odżegnujemy się od jego sprzątnięcia. Jeśli właściciel sam tego nie zrobi, to my to zrobimy, a potem obciążymy go kosztami – mówił burmistrz. – Wszędzie tam, gdzie śmiecie zalegają, będziemy reagować – dodał.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.