Nie czekaj – wyślij SMS

Region

Pasażerowie komunikacji miejskiej mogą od dziś (28 września) informować Straż Miejską o przestępstwach lub wykroczeniach zaobserwowanych w autobusie, tramwaju lub na przystanku za pomocą SMS. Pilotażowy program został uruchomiony w ramach kampanii „Powiadom! Nie Toleruj!”.

SMS to bardzo dyskretna forma powiadamiania, która przy powszechności używania telefonów komórkowych nie powinna wzbudzać większego zainteresowania sprawców i nie powinna sprawiać większych kłopotów osobom zgłaszającym interwencję.

Każdy świadek wysyłając SMS powinien podać nr linii, nr boczny pojazdu, kierunek jazdy, miejsce zdarzenia (ulica, charakterystyczny budynek, przystanek) oraz wskazać zagrożenie i liczbę sprawców. Bez precyzyjnych danych umożliwiających lokalizację miejsca przestępstwa/wykroczenia i ocenę zagrożenia podjęcie interwencji przez Straż Miejską może być utrudnione. Przesłanie informacji ułatwi specjalny szablon z algorytmem postępowania, uwzględniający  powyższe dane.

Po wysłaniu SMS o treści POMOC na numer 723 986 112 pasażerowie otrzymają zwrotny SMS z szablonem, który powinni wypełnić i wysłać.

Wyślij SMS o treści POMOC > otrzymasz szablon > z opcji wybierz przekaż > uzupełnij SMS > uzupełniony SMS wyślij na numer 723 986 112  Opłata za wysłanie SMS-a jest uzależniona od taryfy operatora sieci telefonicznej.

Głównym przesłaniem kampanii „Powiadom! Nie Toleruj!” jest uwrażliwienie mieszkańców na wszystkie przypadki wandalizmu oraz skłonienie do szybkiego informowania służb o wszelkich zaobserwowanych wykroczeniach i przestępstwach. Pilotażowy program powiadamiania za pomocą SMS pozwoli określić, czy istnieje zapotrzebowanie na tego typu usługi.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.