Nie chcą brać urlopu między świętami

Region

Nie będzie lawiny długich urlopów między Bożym Narodzeniem a świętem Trzech Króli - zapewnia "Metro". Wolne w tym okresie chce wziąć zaledwie co dziesiąta osoba. Szefowie są oporni - zgodę na wolne dostanie niespełna połowa chętnych.

6 stycznia po raz pierwszy będziemy mieć dzień wolny w święto Trzech Króli. Posłowie zafundowali go Polakom mimo głośnych protestów pracodawców i ekonomistów. Według wyliczeń PKPP „Lewiatan”, każdy dodatkowy dzień wolny kosztuje nasz kraj 4,2 mld zł – zaznacza gazeta. Zanim Trzech Króli stało się wolne, w sondażach chciało tego dwie trzecie Polaków. Teraz jednak okazuje się, że niewielu z nas wykorzysta święto by wziąć dwutygodniowy urlop, tym bardziej, że długi wypoczynek jest w tym czasie szefom nie na rękę.

Z sondy ulicznej, którą „Metro” przeprowadziło wśród ponad 1,1 tys. osób w ośmiu dużych miastach Polski (m.in w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu), wynika, że wolne od Bożego Narodzenia aż do Trzech Króli chciałoby mieć ok. 7 proc. badanych (najmniej warszawiaków – niespełna 4 proc., najwięcej krakowian – 13,5 proc.). Ale pewnych tego, że szef pozwoli im na labę aż do Trzech Króli, jest tylko połowa z ankietowanych (ok. 46 proc.). Jeszcze mniej osób myśli o urlopie między Sylwestrem a 6 stycznia – nieco ponad 5 proc.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.