Nie zrobimy nic wbrew woli mieszkańców

Pruszków

Plany budowy ul. Nowoinżynierskiej są dopiero na początkowym etapie a już budzą wiele kontrowersji. Inwestycja ma swoich przeciwników i zwolenników, choć konkretnych planów jeszcze nie ma.

Mieszkańcy Gąsina boją się, że ul. Nowoinżynirska, która ma powstać na terenie ich dzielnicy nie będzie służyć rozładowaniu lokalnego ruchu. Ich zdaniem stworzenie takiego połączenia drogowego sprawi, że pod ich oknami będą przemieszczać się nie tylko samochody osobowe, ale i ciężarówki.

Dziś na temat samego przedsięwzięcia wiadomo niewiele. Teren, na którym ma powstać wspomniana droga nie ma Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Jest on w przygotowaniu. Zapytaliśmy więc pruszkowskich włodarzy o przedstawienie szczegółów. – Dziś do tej inwestycji mamy jedynie założenia. To ma być droga jednopasmowa, z chodnikiem i ścieżką rowerową. Chcemy dopuścić na niej jedynie ruch samochodów osobowych oraz małych samochodów dostawczych. To ma być droga dla ruchu lokalnego, która ma ułatwić mieszkańcom wyjazd na ul. Poznańską. Codo szczegółów to jest na to zbyt wcześnie, bowiem nie mamy nawet projektów – mówi nam Andrzej Kurzela. – Zakładamy że droga przejdzie mostem nad rzeką Utratą i połączy się z ul. Poznańską w miejscu nowego skrzyżowania, które pojawi się wraz z zakończeniem budowy stacji paliw. Zmieni się w ten sposób również przebieg ul. Mostowej – dodaje.

Choć konkretów w tej sprawie brak, to inwestycja ma swoich przeciwników i zwolenników. Zbierane są podpisy pod petycjami. – Ktoś wprowadza mieszkańców w błąd. Dlatego chcemy zorganizować w najbliższym czasie spotkanie. Wyjaśnić im nasze założenia co do tej inwestycji. Jednak trzeba jasno powiedzieć, że jeśli będą protesty i mieszkańcy sprzeciwią się tej inwestycji, to nie będziemy jej realizować – zaznacza wiceprezydent Pruszkowa. – Nam zależy przede wszystkim na poprawieniu sytuacji komunikacyjnej w dzielnicy Gąsin, ale nie zrobimy nic wbrew woli mieszkańców – podkreśla.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.