Nie wyrzucaj! Przynieś do Jadłodzielni

Milanówek

Wyrzucasz jedzenie? Skończ z tym! Teraz produkty, których nie jesteśmy w stanie spożyć możemy oddać. W Milanówku niebawem pojawi się kolejna lodówka, gdzie będzie można zostawić nadmiar jedzenia.

Idea foodsharingu, czyli dzielenia się nadmiarem jedzenia zawitała również do naszego regionu. W Milanówku działa już Jadłodzielnia, a niebawem pojawi się kolejna. Jadłodzielnia to lodówki, gdzie możemy przynosić produkty z domowej lodówki i spiżarki, których sami nie damy rady zjeść. Z przekazanej żywności skorzystają inni mieszkańcy, którzy są w potrzebie.

Jadłodzielnia działa w Milanówku od listopada ubiegłego roku na terenie firmy Pikomp (znajdującej się u zbiegu ulic Królewskiej i Grudowskiej). Kolejna już działa na terenie bazarku. – Z inicjatywy pracowników Urzędu Miasta Milanówka, Ośrodka Pomocy Społecznej i Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Milanówku oraz we współpracy z panem Krzysztofem Kowalewskim milanowskim przedsiębiorcą, któremu nie jest obca idea niesienia pomocy i wsparcia osobom pozostającym w potrzebie, Milanówek dołącza do akcji pn. „Foodsharing”, zapobiegającej marnowaniu jedzenia – informuje milanowski magistrat. – Dzięki hojności pana Krzysztofa Kowalewskiego, który zakupił drugą lodówkę z przeznaczeniem na „Jadłodzielnię”  przy ul. Piłsudskiego na terenie bazaru, powstanie kolejne miejsce zagospodarowania dla produktów żywnościowych nabytych lub przygotowanych przez nas w nadmiarze – podkreślają urzędnicy. 

Warto tu dodać, ze pierwszą lodówkę również zakupił pan Krzysztof.

Jakimi produktami można się dzielić? Praktycznie nie ma tu ograniczeń. Ważne, aby do Jadłodzielni nie przynosić produktów z surowych jajek oraz takich, które przekroczyły datę przydatności do spożycia, a także surowego mięsa. Na sałatkach, ciastach, sosach czy zupach warto zamieścić kartkę z listą produktów użytych do jej przygotowania. To pomoc np. dla alergików, którzy nie zawsze mogą spożywać wszystkie produkty.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.