Nie planują zmian w komunikacji

Michałowice

Mieszkańcy gminy Michałowice chcieliby wydłużenia trasy linii L23. Liczą na lepszy dojazd do stacji WKD. Gmina nie myśli o takim rozwiązaniu.

Linia L23 łączy ze sobą Raszyn i Pruszków. Ostatnio na trasie autobusu pojawiły się kolejne przystanki na terenie gminy Michałowice. To rozbudziło apetyty mieszkańców. Zaczęli zastanawiać się, czy trasa autobusu w większym stopniu nie obejmie terenu gminy i umożliwi dojazd do stacji WKD. Co na to urząd? – Zmiana trasy, a tym samym dodanie kolejnych przystanków przy WKD,  nie jest brane pod uwagę. Po pierwsze, linia L23 kursuje na podstawie umowy gminy Raszyn i Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, której warunki są ściśle określone. Ponadto, w gminie Michałowice doświadczyliśmy faktycznego korzystania przez mieszkańców z komunikacji autobusowej, docierającej do przystanków WKD – wyjaśnia Katarzyna Stygińska z Urzędu Gminy Michałowice.

Zastosowanie komunikacyjnych udogodnień kilka lat temu nie zdało egzaminu. Dlatego gmina nie kwapi się do podjęcia takiego kroku. – W okresie od 1 października 2011 roku do 31 grudnia 2012 roku kursował autobus na trasie Pruszków PKP-Nowa Wieś-Komorów WKD – Pęcice Małe-Suchy Las-Sokołów-Pęcice-Reguły WKD-Pęcice. Jednak jak się okazało, linia która w całości finansowana była przez gminę, nie cieszyła się zainteresowaniem naszych mieszkańców. Zaledwie 1-2 osoby korzystały z pojedynczego kursu. Dalsze utrzymywanie linii ze względów ekonomicznych było nieuzasadnione – prezentuje Stygińska. 

Nie brakuje również pytań o rozbudowę sieci transportowej Michałowic z Raszynem i Pruszkowem. Gmina nie wyklucza, że zajmie się sprawą – Taka rozbudowa w tym roku nie jest planowana. Być może, jeżeli takie wnioski wpłyną do przyszłorocznego budżetu gminy, będziemy rozważali rozbudowę tej komunikacji – podaje przedstawicielka gminy Michałowice.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.