Nie ma zgody na budowę gazociągu

Region

26 stycznia w Urzędzie Gminy Nadarzyn odbyło się spotkanie inwestora i projektanta gazociągu Rembelszczyzna-Mory-Wola Karczewska z Tomaszem Muchalskim, zastępcą wójta.

Temat poruszaliśmy niejednokrotnie. Inwestor twardo obstawia przy swoim. Przedstawił ponownie wcześniej proponowany przebieg gazociągu. Gmina Nadarzyn podtrzymuje protest i nie zgadza się na przeprowadzenie inwestycji na terenach przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe. Zaproponowano również aby linia gazociągu, która biegnie przez południowo-wschodnią część Wolicy przesunąć dalej i przeprowadzić przez las.

29 stycznia gmina Nadarzyn zwróciła się do Gaz-System S.A. z oficjalnym pismem w tej sprawie. – Proponujemy przesunięcie gazociągu nieco dalej na południowy wschód na tereny sąsiadujących z Wolicą Lasów Państwowych, takie rozwiązanie z pewnością ograniczy uciążliwość dla mieszkańców oraz właścicieli gruntów w tej okolicy – czytamy w piśmie.

Obwieszczenie wydał również marszałek województwa mazowieckiego, w którym zatwierdza wykonanie inwestycji. Nitka gazociągu ma przebiegać przez miejscowości naszego regionu: Piastów, Pruszków, Brwinów, Michałowice, Nadarzyn i Raszyn.

Ważne dokumenty znajdują się TUTAJ.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.