Nie ma chętnych na tereny AWW

Grodzisk Maz.

Marzenia o budowie parku rozrywki pod Grodziskiem Mazowieckim na dobre prysnęły kilka miesięcy temu. Komornik próbuje zlicytować działki, na których miał powstać Adventure World Warsaw.

Były wielkie plany, huczne rozpoczęcie budowy, a później tablica informacyjna z terenu budowy ze wzmianką, że na placu pracuje… pięć osób. Wiele osób ciągle miało nadzieję, że w Grodzisku Mazowieckim powstanie największy w Europie Środkowej. Marzenia te jednak prysły.

Warszawski Sąd Rejonowy w połowie grudnia ubiegłego roku wszczął postępowanie o rozwiązanie spółki Adventure World Warsaw bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego. Natomiast 20 działek, na których miał powstać park rozrywki chciał zlicytować komornik sądowy. Termin licytacji był wyznaczony na koniec maja bieżącego roku. – Nie udało się sprzedać tych gruntów. Za jakieś dwa trzy miesiące ogłosimy kolejną licytację – usłyszeliśmy od komornika prowadzącego sprawę.

Wartość grodziskich gruntów należących do AWW została oszacowana na 56 mln zł. Cena wywoławcza na pierwszej licytacji wynosiła 3/4 tej kwoty, czyli 42 mln zł. – W przypadku drugiej licytacji cena wywoławcza stanowi 2/3 ceny oszacowania – poinformował nas komornik.

To oznacza, że tereny na którym miał powstać gigantyczny park rozrywki zostaną sprzedane za minimum 37 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.