Nie chcą przetwórni, będą protestować

Jaktorów

Mieszkańcy Jaktorowa przygotowują się do protestu. Chcą wyrazić swój sprzeciw wobec planowanego powstania przetwórni odpadów na terenie gminy.

W styczniu 2015 roku wójt gminy Jaktorów Maciej Śliwerski wystąpił do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie o uzgodnienia warunków powstania przetwórni odpadów. Zgodnie z zamierzeniami miałaby ona znajdować się przy ul. Gen. Skokowskiego. W październiku RDOŚ wydał uzgodnienie dotyczące realizacji przedmiotowego przedsięwzięcia. Na decyzję środowiskową trzeba było czekać kolejne dwa miesiące. Wydał ją już wójt Jaktorowa.

Mieszkańcy nie ukrywają swojego rozczarowania brakiem uwzględnienia przez wójta ich zdania. Zgodnie podkreślają, że nie wyrażają zgody na powstanie przetwórni odpadów. Komitet Protestacyjny Mieszkańców Jaktorowa podczas sesji Rady Gminy chce jasno przedstawić swoje stanowisko. Protest zaplanowano na poniedziałek, 25 stycznia, przy gimnazjum na ul. Chełmońskiego 4 w Jaktorowie. Początek o godz. 17.00.

– Mamy jeszcze szansę na powstrzymanie tej Wytwórni Smrodu!!! – czytamy w ulotce informacyjnej Komitetu Protestacyjnego Mieszkańców Jaktorowa.

Okazuje się, że przetwórnia odpadów nie jest jedną przyczyną protestu. Mieszkańcy po raz kolejny chcą przedstawić swoje stanowisko w sprawie ewentualnego powstania linii 400 kV na terenie gminy. W pobliżu ich domów miałby się pojawić wysokie na 70 metrów słupy wysokie napięcia. Mieszkańcy są niezadowoleni, gdyż gmina nie uwzględnia ich głosu również w tej sprawie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.