Nie będzie pikniku, będą narodowcy

Podkowa Leśna

W sobotnie popołudnie w Podkowie Leśnej przeciw przyjęciu uchodźców protestować będą narodowcy. W tych samych godzinach przed Centrum Kultury miał odbyć się rodzinny piknik, ale został odwołany z obawy o bezpieczeństwo.

Zapowiadana demonstracja prawicowych ugrupowań w mieście-ogrodzie od kilku dni budzi duże emocje. Do Podkowy chcą przyjechać, bo jak twierdzą „Mamy do czynienia z inwazją na terenie Europy i musimy się przed nią bronić”. Tak kilka dni temu podczas konferencji w sejmie mówił poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego. I zapowiedział manifestację w Podkowie Leśnej, bo tu znajduje się ośrodek Dębak, jedna z największych w kraju placówek dla cudzoziemców.

Na Facebookowej stronie wydarzenia czytamy: „Znaczna część mieszkańców Podkowy Leśnej, wyraża swój niepokój, że do szkoły w tej miejscowości będą dołączeni uczniowie z kręgu cywilizacji arabskiej, co może wywoływać konflikty z uczącymi się tam polskimi dziećmi. Niepokój również budzi zagrożenie bezpieczeństwa dla pozostałych mieszkańców i świadomość o możliwości wystąpienia zdarzeń natury kryminalnej jak to ma miejsce np. ostatnio w Niemczech i innych państwach, napawa mało optymistycznie.”.

Sęk jednak w tym, że organizatorami sobotniego marszu narodowców w Podkowie nie są mieszkańcy, a Stowarzyszenie Narodowy Pruszków, czyli organizacja z sąsiedniego powiatu.

Początkowo władze miasta odmówiły zgody na protest, z obawy o ryzyko naruszenia porządku publicznego. Sąd uchylił jednak decyzję burmistrza Artura Tusińskiego i manifestacja odbędzie się zgodnie z prawem.

W tych samych godzinach również w sobotę miało odbyć się jeszcze jedno zgromadzenie. Ta informacja wywołała już burzę w internecie. – Czy burmistrz planuje/zgodził się na kontrmanifestację? Jeśli to prawda, to znaczy, że komuś w magistracie zależy na zrobieniu zadymy w Podkowie – czytamy na Facebookowym profilu powiązanym z organizatorami marszu narodowców.

Tymczasem drugim zgromadzeniem miał być rodzinny piknik. – Oba wydarzenia zostały zgłoszone mniej więcej w tym samym czasie. Wnioskodawcy pikniku to mieszkańcy Podkowy. To przypadek, że jedno zbiegło się z drugim – mówi burmistrz Tusiński.

W piątek piknik odwołano. – W związku z zaplanowaną na najbliższą sobotę (23.01) demonstracją Ruchu Narodowego odwołany zostaje Piknik Rodzinny organizowany przez Mieszkańców Miasta Podkowa Leśna. Organizatorzy, z uwagi na doniesienia medialne, mają duże obawy związane z bezpieczeństwem zdecydowali o organizacji pikniku w innym terminie – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Początek protestu narodowców o godz. 15.00 na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Bluszczowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.