Nie będzie kolejowego połączenia z czeską Pragą

Region

Były szumne zapowiedzi, ale w końcu bańka mydlana prysła. Mowa o planach czeskiego przewoźnika – LEO Express, który chciał uruchomić kolejowe połączenie stolicy Polski ze stolicą Czech, z przystankami w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim.

Temat ten poruszaliśmy niejednokrotnie. Pomysł połączenia czeskiej Pragi z Warszawą spodobał się naszym czytelnikom. Niestety wszystko skończyło się jedynie na planach, bowiem przewoźnik LEO Express wycofał swój wniosek o przyznanie dostępu na trasę międzynarodową na odcinku Praga – Warszawa Wschodnia. Warto przypomnieć, że wniosek ten został złożony 9 września o czym pisaliśmy tutaj. Natomiast w artykule „Co dalej z pociągiem do Czech?” opisywaliśmy jak wygląda procedura uzyskania wszelkich pozwoleń w Urzędzie Transportu Kolejowego.

Jednak przewoźnik zakupił już pociągi z certyfikatem dopuszczającym je do kursowania w m.in. Polsce, za które zapłacił 20 mln euro. Pieniądze te nie pójdą na marne. LEO Express nadal chce podróżować do naszego kraju, lecz na innych trasach. Na jakich? To owiane jest tajemnicą. 

Przypomnijmy, że trasę Praga – Warszawa Wschodnia o długości 715 km pociągi LEO Express miały pokonywać w niecałe osiem godzin. Dodatkowo zatrzymywałyby się w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim. Oferta miała być adresowana do osób, które nie korzystają z połączeń kolejowych, a najczęściej podróżują samochodami.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.