Neo-Nówka dała popis w Grodzisku!

Grodzisk Maz.

W minioną niedzielę Neo-Nówka odwiedziła Grodzisk Mazowiecki. W okolicy hali sportowej przy ul. Westfala co chwilę było słychać salwy śmiechu i gorące brawa. Kabaretowe show rozbawiło publikę do łez!

Kabareciarze z Wrocławia słyną ze spontanicznych dialogów. Niektóre z nich mają już status kultowych. Kto nie pamięta choćby kilku tekstów z przedstawienia „Niebo”, które zostało wybrane przez widzów skeczem 30-lecia? Tego dnia również nie zabrakło popularnych występów, w końcu artyści przybyli aby podsumować swoje 15-lecie działalności. Wraz z kabareciarzami przyjechał zespół Żarówki, który w marcu 2009 roku powstał specjalnie na potrzeby programu Neo-Nówki pt. „Nasza Gmina” i tak został do dziś. Jak powiedział Radosław Bielecki „młodzi, piękni, wykształceni, po szkołach muzycznych i skończyli w kabarecie”.

Gdy wszyscy zebrani siedzieli i oczekiwali na rozpoczęcie show, nagle w grodziskiej hali zgasło światło i nastały egipskie ciemności. Nie na długo. W jedną chwilę scena rozświetliła się kolorowymi lampami, a zespół Żarówki dosłownie wybuchł brzmieniem jakich mało. Całość była naprawdę profesjonalnie przygotowana. Następnie Radosław Bielecki wyszedł na scenę i zapowiedział, że imprezę urodzinową z okazji 15 lat kabaretu poprowadzi Grażyna Torbicka. Zaczęły rozbrzmiewać fanfary, światła zwariowały, a środek sceny wyszła… pani Wandzia Nierusz z domu Zostaw. No cóż, może da sobie radę?

Wkrótce Wandzia zniknęła w poszukiwaniu alkoholu, bo przecież taka impreza bez procentów? Mimo, że jej nazwisko to Nierusz, to w tym przypadku nie miało zastosowania. Po kilkunastu minutach rozpoczęło się właściwe show. Wrocławscy kabareciarze zaprezentowali swoje najbardziej znane i zabawne skecze m.in.: „Ksiądz i kościelny”, „Pielgrzymka Paciaciaków”, „Dobrawa i Mieszko”, „Własny biznes” czy kultowe „Niebo”. Wszystko we wspaniałym akompaniamencie muzycznym zespołu Żarówki.

Tego niedzielnego wieczoru Neo-Nówka wystawiła również swojego kandydata na burmistrza Grodziska Mazowieckiego. Jak zapewniał wybuduje w końcu park rozrywki, obwodnicę miasta bez zgody Milanówka, a nawet posprząta „pewne towarzystwo” z deptaka. Cóż, po takich postulatach obecna władza musi mieć się na baczności. Nietrudno było dostrzec, że kandydat zagarnął serca publiczności.

Tego typu występy trzeba zobaczyć na własne oczy. Skecze, muzyka, przygotowanie kabareciarzy i wywieranie wrażenia na publice było na jak najwyższym poziomie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.