Negocjacje autobusowe w Nadarzynie

Nadarzyn

Trwają prace nad polepszeniem połączeń autobusowych między Nadarzynem i Raszynem. Sytuacja pasażerów komunikacji publicznej pogorszyła się bowiem wraz z otwarciem trasy S8 i zmianami w rozkładach jazdy linii 703 i 711.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 733 jako najdłuższa linia będzie obsługiwało ostatni przystanek na terenie gminy Nadarzyn, w stronę Okęcia, przy Centrum Mody z dalszą trasą przez S8 i S2. – Pozostałe dwie linie będą wjeżdżały do Wolicy i dalej przez Raszyn (układ dróg serwisowych po wjeździe do Wolicy wymusza taką trasę) z tym, że tylko 711, zgodnie z deklaracją Raszyna, będzie obsługiwało przystanki na terenie tej gminy (na nasz wniosek 703 zatrzymuje się także przy centrum handlowym w Jankach) – twierdzą władze Nadarzyna.

– Nie jest to rozwiązanie doskonałe zwłaszcza pod kątem osób pracujących w Raszynie, które mogą dojeżdżać tylko autobusem linii 711, dlatego na początku stycznia Gmina Nadarzyn zwróciła się do wójta gminy Raszyn z prośbą o przedłużenie „raszyńskiej” linii 706 do przystanku zlokalizowanego przy drodze lokalnej (nr DL 118) na terenie Raszyna i obsługę na tym odcinku nadarzyńskich przystanków (chodzi o przystanek na wysokości między ul. Ogrodniczą a Przyleśną w Wolicy). W zamian nasza gmina proponowała dodanie jednego lub dwóch przystanków (w obu kierunkach) na trasie finansowanej przez nas linii 703, przykładowo przystanek w Jankach w pobliżu stacji CPN oraz na wysokości szkoły – informuje nadarzyński urząd gminy.

Obiekcje wobec takiego rozwiązania zgłosił jednak ZTM, argumentując, że brak w nim dogodnych warunków do zawracania autobusów na skrzyżowaniu ul. Sąsiedzkiej z drogą serwisową. – Jednocześnie ZTM zasugerował, że rozwiązaniem najkorzystniejszym byłoby gdyby autobus linii 703 zatrzymywał się jednak na terenie Raszyna i zaproponował Gminie Raszyn podjęcie rozmów z Gminą Nadarzyn w zakresie uzgodnienia kosztów funkcjonowania linii 703 na terenie gminy Raszyn i uruchomienia dodatkowej pary przystanków – wyjaśniają nadarzyńscy urzędnicy.

Negocjacje w tej sprawie trwają.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.