Nawierzchnie ulic wzmocnią płytami

Grodzisk Maz.

Na kilku ulicach w gminie Grodzisk Mazowiecki zostaną ułożone płyty żelbetowe. Ogłoszono przetarg w tej sprawie, a tym samym poszukiwany jest wykonawca tego zadania.

Przedmiotem zamówienia jest umocnienie płytami żelbetowymi nawierzchni ulic Cieszyńskiej, Chałubińskiego, Kołłątaja, Staszica w Grodzisku Mazowieckim ul. Wschodniej w Odrano Woli i ulic   Pączkowej , Eklerki, Herbatnikowej i Deserowej w Chrzanowie Małym gmina Grodzisk Mazowiecki.

Płyty typu MON zostaną ułożone na warstwie podsypkowej z piasku o grubości 10 cm i podbudowie z kruszywa łamanego betonowego. Łączna powierzchnia płyt na wszystkich ulicach wyniesie blisko 6,5 tys. m kw.  Na ulicy Cieszyńskiej  zakres robót obejmuje  umocnienia płytami  żelbetowymi drogowymi odcinka o długości  ok. 500 mb o szerokości 4,5 m, na ulicy Chałubińskiego – 300 mb. o szerokości 3 m,  na Wschodniej – 355 mb o szer. 3 m, na Kołłątaja – 150 mb o szer. 3 m, na Staszica – 130 mb o szer. 4,5 m,  Pączkowej  , Eklerki , Deserowej  i Herbatnikowej  w Chrzanowie Małym powstanie łącznie 510 mb drogi z płyt o szer. 3 m oraz na Słowackiego – 78 mb o szer. 3 m.

Oprócz samego układania płyt planuje się m.in. ustawienie krawężników, regulację wysokościową skrzynek hydrantów, zasuw wodociągowych i gazowych, studzienek kanalizacyjnych, utwardzenie poboczy kruszywem.

Według dokumentów zadanie ma być gotowe do 31 sierpnia tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.