NaukOVO, czyli wiedza akademicka

Pruszków

Pruszkowski Festiwal Archeologiczny ARTEfakty coraz bliżej. Poniżej prezentujemy kolejny blok tematyczny imprezy.

Co się kryje pod szyldem NaukOVO? W tym bloku tematycznym ARTEfaktów goście imprezy poznają najnowsze badania nad historią i kulturą antyczną i to z pierwszej ręki. „Nowinki” prezentować będą naukowcy i przedstawiciele środowisk akademickich. Wszystko w łatwy i przystępny sposób.
Nie zapomniano o najmłodszych. – Czy wiesz, że Sokrates zaczepiał przechodniów na rynku miasta, a Platon zwykł nauczać w gaju? My urządzimy Akademię Platońską w Parku Potulickich. Twoje dzieci odkryją dlaczego filozofowie kochają mądrość, a Ty będziesz mógł posłuchać naukowców akademickich prezentujących swoje odkrycia naukowe tuż obok – zachęcają organizatorzy imprezy. W Akademii mali słuchacze będą mogli wziąć udział w zajęciach z filozofem, który w prosty sposób postara się przybliżyć im zagadnienia znane starożytnym myślicielom.

W ramach bloku NaukOVO zaplanowano cykl prelekcji. Każdego festiwalowego dnia będzie można wysłuchać ich aż pięciu. Każda będzie trwała 30 minut. Wykłady odbędą się w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni w Parku Potulickich. Strefa NaukOVO powstanie w sąsiedztwie obozowisk rekonstruktorów.

Patronem medialnym ARTEfaktów są „Gazeta WPR” i portal WPR24.pl.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.