Nasi strażacy pomagają Rosjanom gasić pożary

Region

Do czwartku polscy strażacy mają gasić pożary na terytorium Rosji. Wśród nich jest sześciu, którzy na co dzień pracują w jednostkach naszego regionu.

W sumie do Rosji wyjechało 159 strażaków. Dla czterech z nich macierzystą jednostką jest komenda w Pruszkowie, a dla dwóch komenda w Grodzisku. Z naszego regionu wyjechały dwa samochody, jeden gaśniczy, a drugi dowodzenia i łączności.

– Samochodem dowodzenia i łączności z Pruszkowa zachwycają się w całej Rosji. Mówi się o nim w głównym wydaniach dzienników telewizyjnych. Rosjanie są zdumieni, że mamy taki sprzęt – powiedział nam Paweł Frątczak rzecznik prasowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Dodał, że to mobilne stanowisko kierowania wyposażone w łączność radiową i satelitarną.

W skład grupy, która pojechała do naszego wschodniego sąsiada, większość stanowią strażacy z województwa mazowieckiego i podlaskiego. Są także przedstawiciele jednostek ze Śląska, Opolszczyzny, Lubelszczyzny, Lubuskiego i Kujaw. W Rosji przebywają od 9 sierpnia. Pomagają gasić pożary w rejonie Spas-Klepiki i Riazania. To rejony leżące na południowy-wschód od Moskwy.

Polscy strażacy w czwartek rozpoczną drogę powrotną. Do Polski dotrą w sobotę.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.