Narkotyki ukryli w… żyrandolu

Pruszków

Policjanci z pruszkowskiego wydziału kryminalnego znaleźli w mieszkaniu przy ul. Helenowskiej narkotyki, które były ukryte w żyrandolu. Ujawniono 30 gramów MDMA, tyle samo kokainy oraz kilka porcji marihuany.

„Kryminalni” posiadali informacje o tym, że na terenie Pruszkowa znajduje się mężczyzna poszukiwany listem gończym. Dodatkowo miał posiadać przy sobie narkotyki. Policjanci zorganizowali działania i skontrolowali mieszkanie przy ul. Helenowskiej.

Wewnątrz lokalu przebywało dwóch mężczyzn w wieku 38 i 39 lat. W czasie przeszukania znaleziono narkotyki, które zostały ukryte w żyrandolu. – Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone substancje to prawie 30 gramów substancji psychotropowej MDMA, 30 gramów kokainy oraz kilka porcji marihuany. Kryminalni zabezpieczyli również ponad 23 tysiące złotych na poczet przyszłych kar i grzywien – poinformowała podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach, okazało się, że 39-latek poszukiwany jest listem gończym przez Sąd Okręgowy w Warszawie, do odbycia kary 3 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Ale to nie był koniec działań „kryminalnych”. Zatrzymano również 31-letnią kobietę, właścicielkę mieszkania, w którym znajdowali się mężczyźni i narkotyki. Ponadto przeszukano jeszcze dwa mieszkania należące do kobiety.

39-letni poszukiwany usłyszał zarzut posiadania środków odurzających w warunkach recydywy i po czynnościach, zgodnie z dyspozycją sadu, trafił do zakładu penitencjarnego. 31-latce postawiono zarzut posiadania środków odurzających, a zatrzymany 38-latek usłyszał zarzut ukrywania poszukiwanego, za który kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Narkotyki ukryli w… żyrandolu”

 1. teodor pisze:

  Jak czytamy w artykule – posiadanie żyrandola nie wychodzi na dobre , dla co niektórych lepszym wyjściem byłoby pozostanie przy kaganku ale nie tym niosącym oświecenie i kulturę . Wielki szacun i podziękowanie dla Policji za likwidowanie handlarzy śmiercią .

 2. Pruszkowiak pisze:

  Osiedle staszica i wszystko jasne

 3. Olo pisze:

  Narkomany do książki i pacieża bo skończycie jak wasi rodzice w blokach z marną pensją do pierwszego.

  • ojciec dyrektor pisze:

   Bierzcie ze mnie przykład. Książeczka do nabożeństwa i pacierz. Nie mieszkam w bloku. Nie potrzebuję pensji bo bezdomni fundują mi skromne samochody.

  • Robert pisze:

   Maż coś do ludzi uczciwie pracujących, za „marną pensje” , mieszkających w bloku a nie w wytwornej willi z basenem?

 4. Głos pisze:

  31 latka,właścicielka 3 mieszkań.Normalna sprawa

 5. Jacek placek pisze:

  Gdzie na helenowskiej??? Czy ktoś wie kto to był???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły