Nareszcie koniec drogowego dramatu

Pruszków

Uwaga kierowcy! Mamy dla Was bardzo dobrą informację. Remont przepustu w ciągu ul. 3 Maja w Pruszkowie dobiega końca. Wykonawca prac położył asfalt, co oznacza, że można korzystać z jezdni bez ograniczeń.

Bez ogródek można powiedzieć, że była to samochodowa droga przez mękę… Remont przepustu w drodze wojewódzkiej nr 718 rozpoczął się jeszcze w maju tego roku. Zadania podjęła się firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Lądowego „Mazowieckie Mosty”. Koszt prac to blisko 540 tys. zł. Delikatnie mówiąc wykonawca nie wywiązał się ze swoich zobowiązań. Remont miał zakończyć się pod koniec czerwca, później lipca i kolejno sierpnia…

Dziś nadal nie wykonano wszystkich prac, lecz kierowcy i tak mają duży powód do zadowolenia. Firma odtworzyła nawierzchnię asfaltową dzięki czemu nie obowiązuje już ruch wahadłowy, a samochody nie muszą przeprawiać się przez „góry i doliny”. – Prace wykończeniowe będą jeszcze trwać przez jakiś czas. Najważniejsze, że jest już zapewniona przejezdność – mówi Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Postanowiliśmy poruszyć kwestię kar finansowych jakie powinna ponieść firma wykonująca remont. – Jeśli chodzi o kary to rozliczanie ich przeprowadza się już na sam koniec. Firma nie zgłosiła jeszcze gotowości odbioru prac, zwłaszcza, że wykonuje jeszcze podobne zadanie w Grodzisku Mazowieckim na ul. Sienkiewicza. To w ich interesie powinno by jak najszybsze zakończenie prac i powinni mieć na uwadze ewentualne kary finansowe – wyjaśnia Burdon.

Efekt finalny położenia asfaltu przez drogowców można podziwiać w naszej galerii pod tekstem.

Oto lista naszych artykułów, które zdążyliśmy napisać na ten temat:

Remonty przepustów drogowych i utrudnienia

Uciążliwe roboty drogowe w ciągu dw nr 718

Dodatkowy miesiąc utrudnień dla kierowców

Przepust w ul. 3 Maja nadal w remoncie

Uciążliwy remont przepustu

Kierowcy wyczekują końca remontu

Sygnalizacja ma usprawnić ruch

Problemów z remontem przepustu ciąg dalszy…

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.