Naprawa dróg gminnych w Brwinowie

Brwinów

Brwinów, Falęcin, Kanie, Milęcin, Otrębusy – to tutaj trwa naprawa łącznie 16 dróg gminnych. W planach jest ogłoszenie przetargu na siedem kolejnych.

Mowa o 19,5 tys. m kw. ulic, których nawierzchnie zostaną odtworzone przy pomocy destruktu, a następnie podwójnie utrwalone grysami i emulsją asfaltową na podbudowie z tłucznia betonowego. Za przedsięwzięcie odpowiedzialna jest firma Complex z Domaniewa. 

Co dokładnie znalazło się w zakresie prac? Obejmuje on: korytowanie, podsypkę piaskową, podbudowę, nawierzchnię z destruktu, powierzchniowe utrwalenie nawierzchni drogowych emulsją bitumiczną przy użyciu grysu kamiennego (dwukrotne utrwalenie), regulację elementów urządzeń podziemnych (zasuw, hydrantów, studni itp.) do poziomu ulepszonej nawierzchni.

W Brwinowie odtworzone zostaną ul.: Batorego, Klonowa, Miodowa, Nowoprojektowana, Partyzantów. W Falęcinie droga oznaczona dz. 101/2, od drogi powiatowej do nr 22. W Kaniach prace drogowe będą prowadzone na ul. Zdrojowej, Wiosennej, Jaśminowej, Wrzosowej i Maciejkowej. W Milęcinie remontem objęto drogi oznaczone dz. 52/1 i 52/3, a w Otrębusach drogowcy poprawią nawierzchnie na ul. Wiosennej i Łąkowej. W Żółwinie gładka nawierzchnia pojawi się na ul. Łąkowej i Zachodniej

Jednocześnie brwinowski magistrat przygotowuje kolejny przetarg, na remont kolejnych siedmiu ulic. Zostaną one wykonane w tej samej technologi, co drogi opisywane wcześniej. Planowane jeszcze w tym roku prace miałyby objąć ulice: w Brwinowie – Jesionowa, Okopowa, Radomska i Partyzantów (od obwodnicy do ul. Kępińskiej), w Kaniach – ul. Szkolna od ul. Kolejowej do kapliczki, w Żółwinie – ul. Zarybie od Poprzecznej do Mokrej.

Roboty drogowe mają zakończyć się do końca sierpnia. Wartość inwestycji to blisko 1 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.