Napad rabunkowy w Pruszkowie. Padły strzały

Pruszków

We wtorek późnym wieczorem w Pruszkowie doszło do napadu na mężczyznę i kobietę. Skradziono im saszetkę z dokumentami i gotówką. Wezwani na miejsce policjanci wykorzystali broń palną.

– W dniu wczorajszym przed godz. 21 dyżurny komendy otrzymał informacje, że na ul. Korczaka w Pruszkowie doszło do rozboju. Dwóch sprawców ubranych w ciemne ciuchy zaszło parę od tyłu. Doprowadzili parę do stanu bezbronności. Uderzali kobietę i mężczyznę po głowie, po czym dokonali zaboru saszetki z zawartością dokumentów i pieniędzy – poinformowała nas podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Na miejsce zdarzenia skierowano kilka załóg policyjnych. Sprawcy napadu chcieli przejechać jednego z funkcjonariuszy. Wtedy padły strzały. – Podczas sprawdzania terenu policjanci zauważyli podejrzany pojazd, który zaczął uciekać na widok funkcjonariuszy. Jeden z policjantów dawał sygnały do zatrzymania się, jednakże kierujący nie dostosował się do nich i usiłował potrącić policjanta. Wówczas drugi funkcjonariusz wykorzystał broń oddając strzał ostrzegawczy oraz strzał w kierunku pojazdu – przedstawia podkom. Kańka.

Niestety sprawcom udało się uciec. Trwają poszukiwania napastników. – Na chwilę obecną trwają intensywne czynności zmierzające do zatrzymania sprawców. Współpracują z nami różne komórki policyjne. Informacje o tym zdarzeniu przekazane zostały powiatom ościennym garnizonu stołecznego – podkreśla policjantka.

Jak relacjonują świadkowie, chwilę po zdarzeniu teren został odgrodzony taśmami. Kilka godzin trwało zabezpieczenie śladów i oględziny miejsca. Najważniejsza informacja jest taka, że nikt nie został ranny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.