Nalot skarbówki w Wólce Kosowskiej. Zabawki za 2,5 mln

Region

Funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli w Wólce Kosowskiej ponad 50 tys. podrobionych zabawek. Szacunkowa wartość towaru to ponad 2,5 mln zł.

Nie od dziś wiadomo, że Wólka Kosowska nie kojarzy się ani z oryginalnymi produktami, ani sumiennym płaceniem podatków przez handlarzy. Wie o tym także służba skarbowa, która stara się kontrolować tamtejszy handel. Wyniki tych kontroli bywają, jak w tym przypadku, spektakularne. – Mazowieccy funkcjonariusze celno-skarbowi w 13 punktach handlowych ujawnili nielegalnie wprowadzone do obrotu zabawki z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych firm. Łączna ilość towaru to ponad 53 tys. sztuk zabawek o szacunkowej wartości ponad 2,5 mln zł. Dodatkowo zabezpieczono gotówkę w wysokości 25 tys. zł. Zatrzymany towar został przewieziony do magazynu depozytowego Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego i po zamknięciu sprawy sądowej zostanie zniszczony – informuje KAS.

Nieuczciwym handlarzom grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. A kupującym KAS radzi, aby zwracać uwagę na oferowany towar i nie kupować jeśli mamy wątpliwości co do jego pochodzenia. W przypadku zabawek chodzi bowiem nie tylko o pieniądze, ale też o bezpieczeństwo dzieci. – Wyjątkowo niska cena, wątpliwa jakość wykonania produktu lub jego opakowania to sygnały ostrzegawcze, że możemy mieć do czynienia z podróbkami. Takie towary zwykle nie są prawidłowo oznakowane, co niejednokrotnie potwierdzały badania laboratoryjne, mogą zawierać w swym składzie niedozwolone czy zagrażające zdrowiu substancje chemiczne – zaznacza Anna Szczepańska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.