Nalewka z Pruszkowa wyróżniona

Pruszków

Wyjątkowy smak i piękny kolor – te cechy sprawiły, że nalewka produkowana przez mieszkańca Pruszkowa otrzymała wyróżnienie w konkursie produktów, które są chlubą całego województwa.

Laur Marszałka to konkurs dedykowany lokalnym producentom żywności. Co roku marszałek województwa Mazowieckiego przyznając ten tytuł produktom z Mazowsza wspiera nie tylko firmy komercyjne, ale również podmioty produkujące na mniejszą skalę. Ideą konkursu jest nagrodzenie produktów wyróżniających się wysoką jakością produkcji, kultywowaniem i popularyzowaniem mazowieckiej tradycji kulinarnej, a także oryginalnością i innowacyjnością w podejściu do tematu żywności i przetwórstwa oraz promocji mazowieckiej żywności. 

W gronie laureatów tegorocznej edycji znalazł się również produkt z Pruszkowa. Nalewka wiśniowa Mariusza Ławeckiego z Pruszkowa zdobyła wyróżnienie, a to duży sukces. W konkursie startowały aż 144 produkty, z czego nagrody przyznano 16, a wyróżnienia 12.

Czym zatem cechuje się nalewka wiśniowa produkowana przez pana Mariusza? Nalewka powstaje z owoców pochodzących z własnego sadu. Wyróżnia ją wyjątkowy smak, bordowy kolor i właściwości lecznicze. Aby wydobyć z niej jak najwięcej smaku napój przechowywany jest przez rok w zakorkowanych butelkach. 

Panu Mariuszowi gratulujemy wyróżnienia! 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.