Największy park wodny w Europie powstanie pod Mszczonowem

Region

19 kwietnia odbyło się uroczyste rozpoczęcie budowy pierwszego etapu Park of Poland. Mowa o największym parku wodnym w Europie Środkowo-Wschodniej. W obiekcie znajdą się m.in. łaźnie termalne, kompleks spa, baseny mineralne, dziesięć saun, 30 zjeżdżalni o łącznej długości 3,2 km.

Park of Poland ma być miejscem ogólnodostępnej rozrywki na ogromną skalę. Pierwszym etapem będzie zrealizowanie budowy ogromnego aquaparku, który nazwano Suntago Wodny Świat – jego powierzchnia zajmie 67 tys. m kw. Według szacunków obiekt ma przyjmować nawet do 15 tys. osób dziennie. Przed budynkiem zaplanowano 2,5 tys. bezpłatnych miejsc parkingowych, a we wnętrzu 8 tys. szafek dla gości, którzy będą mogli zrelaksować się w otoczeniu 700 prawdziwych palm oraz popływać na krytym basenie o powierzchni 1 tys. m kw. Na miejscu pojawi się też pięć restauracji oraz cztery bary. Koszt inwestycji? 150 mln euro. Tyle jeśli chodzi o najważniejsze liczby.

19 kwietnia wmurowano kamień węgielny pod budowę tej inwestycji. – Swego czasu spekulowano czy rzeczywiście dojdzie do powstania tego parku, czy naprawdę się to wydarzy. To nie było łatwe zadanie i wymagało wiele czasu. Ale jesteśmy tu i rozpoczynamy budowę pierwszego etapu Park of Poland – mówił tego dnia Mooky Greidinger z Global City Holdings (inwestor). – To będzie największy park wodny, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie – podkreślał. 

Burmistrz Mszczonowa nie krył zadowolenia z rozpoczęcia inwestycji. – Dla mnie po 29 latach pracy w tej gminie jest to najszczęśliwszy dzień. Oczywiście dlatego, że zaczyna się ta wielka budowa. Mam świadomość ile ciężkiej pracy nasz czeka, by zaprosić państwo na otwarcie tego obiektu. Warto było spotkać na swojej drodze wielkiego marzyciela jaki jest Mooky Greidinger, bo to tylko jemu udało się przebić szklany sufit jeśli chodzi o wielki park rozrywki. Jak wiecie śmiałków było jemu, ale tylko jemu to się naprawdę udało – zaznaczał  Józef Kurek, burmistrz Mszczonowa. 

Jak już wspominaliśmy Suntago Wodny Świat będzie tylko pierwszym etapem kompleksu rozrywkowego Park of Poland. W kolejnych mają powstać: parki tematyczne, bungalowy, hotele, centrum konferencyjne i handlowe, a nawet biurowce w stylu „Silicon Valey” czy apartamentowce. Inwestorem jest Global City Holding znany w Polsce z sieci kinowych Cinema City. – Park of Poland będzie przyciągał gości z całej Polski oraz turystów z całej Europy, bo w przeciągu godziny jazdy samochodem do obiektu będzie mogło dotrzeć 8 milionów osób. Jest to ogromna inwestycja, która tylko w pierwszym etapie stworzy około 600 nowych miejsc pracy. Chciałbym podziękować burmistrzowi Mszczonowa, Józefowi Kurkowi, bo bez jego wizji, zaufania do nas oraz dobrej współpracy inwestycja nie mogłaby się rozpocząć – wtórował Mooky Greidinger.

Inwestor, Global City Holdings podpisał strategiczne partnerstwo z Grupą WUND, kierowaną przez niemieckiego biznesmena Josefa Wunda. W Niemczech, Grupa WUND jest operatorem czterech parków wodnych, w tym Therme Erding w okolicach Monachium, które będzie projektem referencyjnym dla Suntago Wodny Świat w Mszczonowie. W Erding, po otwarciu parku wodnego, całkowite dochody miasta wzrosły o blisko 100 milionów euro rocznie, a liczba hoteli i pensjonatów zwiększyła się z 7 do ponad 50. W tym samym czasie dzięki projektowi powstało 600 miejsc pracy oraz 1 tys. kolejnych pośrednio związanych z funkcjonowaniem obiektu.

Pozwolenie na budowę uzyska pełną ważność 29 kwietnia. Jako, że w Polsce od 1 do 3 maja będzie trwał okres świąteczny, faktyczny start budowy Suntago Wodny Świat rozpocznie się 4 maja. Wszelkie sprawy infrastrukturalne, czyli m.in. dojazd do obiektu, zostaną odpowiednio rozwiązane – przynajmniej tak twierdzi inwestor. Kiedy będzie można się wykąpać? Celem Global City Holdings jest otwarcie parku przed końcem 2018 r. 

 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.