Najpierw wniosek, a potem demontaż

Milanówek

Azbestem można straszyć dzieci. O jego szkodliwości powiedziano już wiele. Gminy starają się pomóc mieszkańcom w jego usunięciu. W Milanówku trwa nabór wniosków dotyczących demontażu azbestu.

Kiedyś azbest był niezwykle popularny i służył jako podstawowy element pokryć dachowych. Z czasem wszyscy przekonali się o jego szkodliwości. Azbest może prowadzić do pylicy azbestowej lub międzybłoniaka opłucnej. W związku z tym w Polsce w 1997 roku wprowadzono zakaz produkcji wyrobów azbestowych.

Milanowski magistrat zachęca mieszkańców do składania zgłoszeń dotyczących posiadania azbestu na swoich posesjach. Wypełnienie karty pozwoli ubiegać się o sfinansowanie zdjęcia, zbiórki, transportu i unieszkodliwienia elementów azbestowych. Warto przypomnieć, że dotacja nie może być przeznaczona na wykonanie nowego pokrycia dachowego.

Usunięcie azbestu zostanie sfinansowane w większości ze środków pozyskanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Pozostałą część dołoży miasto. Mieszkańcy do 20 stycznia powinni przesyłać swoje zgłoszenia na adres email: srodowisko@milanowek.pl, pocztą tradycyjną bądź dostarczyć do Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią, ul. Spacerowa 4, 05-822 Milanówek.

Ważne jest zachowanie tego terminu, gdyż od 25 stycznia będzie prowadzony nabór wniosków w ramach programu „Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu na terenie województwa mazowieckiego”.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.