Najpierw świetlica, później boisko

Grodzisk Maz.

Władze Grodziska Mazowieckiego okroiły zakres inwestycji w Kraśniczej Woli. Pierwotnie planowano wybudować tam świetlice wiejską wraz z infrastrukturą sportową. Zakres prac będzie jednak mniejszy.

W tym roku grodziscy włodarze postanowili zrealizować wiele inwestycji związanych z budową świetlic wiejskich w różnych częściach gminy. Zlecono wykonanie dokumentacji projektowej dla budynków, które mają powstać m.in. Opypach, Czarnym Lesie czy Kraśniczej Woli. Co więcej ogłoszono nawet postępowania na budowę świetlic w takich miejscowościach jak Szczęsne czy właśnie Kraśnicza Wola.

Pojawił się jednak kłopot. Bowiem inwestycje związane z budową świetlic są dość kosztowne. Żeby zbilansować koszty potrzebne były ciecia. Padło na inwestycję planowaną do realizacji w Kraśniczej Woli. Trzeba było tu okroić zakres prac. Z czego zrezygnował grodziski magistrat? Z wielofunkcyjnego boiska sportowego do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Nie oznacza to jednak, że boisko w ogóle nie powstanie. Zostanie wybudowane w późniejszym terminie.

W najbliższym czasie powstanie jedynie świetlica. W budynku znajdzie się duża sala główna w której będą mogły odbywać się zebrania mieszkańców, znajdzie się też miejsce na salę informatyczną, szatnię, pomieszczenia socjalne i toalety. Przed budynkiem powstanie osiem miejsc parkingowych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.