Nadużywała alkoholu, straci dziecko?

Pruszków

Sąsiedzi zaniepokojeni sytuacją za ścianą poinformowali policję o trudnej sytuacji w jednym z mieszkań przy ul. 3 Maja w Pruszkowie. Prawdopodobnie czteromiesięczne dziecko trafi do rodziny zastępczej.

Alkohol jest powodem nieszczęść w wielu rodzinach. Często cierpią dzieci, które nie rozumieją tego, co się dzieje. Podobny dramat rozgrywał się w jednym z pruszkowskich mieszkań. Chodzi o zaledwie czteromiesięczne dziecko, którego matka nadużywała alkoholu.

Sytuacja rodziny była znana policji. Zaniepokojeni sąsiedzi zawiadomili funkcjonariuszy o powtarzających się ekscesach.  Podczas jednej z interwencji kobieta znajdowała się w stanie nietrzeźwości. – Dzieckiem opiekowała się osoba pełnoletnia. Matka wróciła do domu i była w stanie nietrzeźwości. To nie pierwsza taka sytuacja dotycząca tej rodziny – mówi sierż. szt. Marta Słomińska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Dziecko zostało odebrane matce. Sprawą zajmie się sąd. – Dziecko interwencyjne umieszczono w rodzinie zastępczej. Do wydziału rodzinnego sądu rejonowego zostanie skierowany wniosek o umieszczenie go w pieczy zastępczej – wyjaśnia sierż. szt. Słomińska. – Sąd zadecyduje, kto będzie sprawował opiekę nad czteromiesięcznym dzieckiem – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.