Nadmiar śmieci, problem z odbiorem?

Pruszków

Mieszkańcom al. Wojska Polskiego 52 w Pruszkowie sen z powiek spędza widok przepełnionego śmietnika. Zwracają uwagę, że odpady powinny być wywożone częściej. Czy istnieje taka możliwość?

Każdy chciałby we własnym otoczeniu mieć porządek. – Sterta śmieci, muszla klozetowa, worki itp. Jak to możliwe, że mamy taki krajobraz? Dodatkowo są ustawione pojemniki na segregację śmieci, które i tak trafią do jednego „wora” – napisała do nas jedna z mieszkanek.

Okazuje się, że w przypadku zabudowany wielorodzinnej wiele zależy od zarządcy nieruchomości. – Przy pergoli znajdują się odpady gabarytowe. Zgodnie z przyjętymi zasadami zarządca nieruchomości, w tym przypadku PSM, zgłasza bezpośrednio do MZO konieczność wywozu gabarytów. Kontakt może być też za naszym pośrednictwem. Wywozy w zabudowie wielorodzinnej są realizowane raz w tygodniu – przedstawia Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Pruszkowie.

Zdarza się, że mieszkańcy produkują więcej opadów nie zazwyczaj i wskazany byłby ich częstszy odbiór. – Kontaktowaliśmy się z MZO w sprawie zgłoszeń od PSM dotyczących adresu Wojska Polskiego 52. 12 grudnia było zlecenie, wykonane tego samego dnia. Poprzednie miało miejsce 14 listopada, również zrealizowane tego samego dnia. Zgodnie z informacją uzyskaną z MZO, pomiędzy tymi datami administracja osiedla nie zamawiała wywozu – wyjaśnia Jakubczak-Garczyńska. – Wniosek z tego, że administracja musi zwracać uwagę na to, gdzie jest potrzeba wywozu i po prostu zgłaszać to na bieżąco. Co tydzień, zawsze w poniedziałki wykonywane są przekazane zlecenia z Osiedla Staszica część A – zgodnie z oświadczeniem MZO – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.