Nadarzyn z dofinansowaniem na kanalizację

Nadarzyn

Gmina Nadarzyn planuje rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Z pewnością pomocne w realizacji zadania będzie dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Gmina otrzymała ponad 930 tys. zł.

W Nadarzynie snują kolejne plany inwestycyjne. Obecnie na pierwszym planie znalazła się kwestia rozbudowy kanalizacji sanitarnej. Inwestycja miałaby objąć nadarzyńskie ulice: Szyszkową, Żółwińską, Tulipanową, Karmelową, Graniczną i Babiego Lata. W czerwcu urząd planuje rozpocząć procedurę przetargową.

Z pewnością cennym wsparciem dla Nadarzyna będzie dofinansowanie pochodzące ze środków NFOŚiGW w kwocie 932,3 tys. zł. Wszystkie formalności zostały już załatwione. – W wyniku tej umowy dostaliśmy dofinansowanie na budowę kanalizacji w kilku ulicach na terenie Nadarzyna. Dzięki temu przeprowadzimy procedurę przetargową i jeszcze w tym roku rozpoczniemy inwestycję, która będzie służyła naszym mieszkańcom – tłumaczy Janusz Grzyb, wójt Nadarzyna.

Zadanie obejmuje wybudowanie kanalizacji o łącznej długości 4 871,7 m, w tym ponad 3 km kanalizacji grawitacyjno ciśnieniowej. W ciągu najbliższych miesięcy inwestycja powinna wystartować. Wszystko zależy od sprawnego przeprowadzenia procedury przetargowej. Urzędnicy liczą, że do końca 2017 roku uda się zrealizować większość robót na ul. Tulipanowej, Karmelowej, Granicznej i Babiego Lata. 

Gmina Nadarzyn będzie musiała rozliczyć się z całego projektu. Jego zakończenie przewidziano na grudzień 2018 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.