Nadarzyn rusza ze ścieżkami

Nadarzyn

Za kilka lat sieć dróg rowerowych w gminie Nadarzyn może wyglądać imponująco. Urząd otrzymał środki na wykonanie infrastruktury, a teraz ogłosił przetarg na budowę ścieżek.

Ponad 4,5 mln zł otrzymała gmina w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. – Mamy już opracowaną dokumentację i pozwolenie na całość tego zadania, docelowo 38 km ścieżek. Jesteśmy chyba jedyną miejscowością, która jest gotowa przystąpić do zadania – mówił nam Janusz Grzyb, wójt Nadarzyna.

Na początek gmina planuje wykonanie ponad 19 km ścieżek rowerowych. Nadarzyn opracował koncepcję, która zakłada połączenie tras z Lesznowolą i Brwinowem. W ten sposób gmina chce uatrakcyjnić trasy rowerowe i pokazać atuty terenu.

Nadarzyn ogłosił przetarg na budowę sieci dróg rowerowych. Zadanie podzielono na cztery części. W Strzeniówce i Nadarzynie powstanie blisko 5 km ścieżek rowerowych, które pojawią się od granic gminy na ul. Pruszkowskiej, ul. Plantowej, ul. Błońskiej, ul. Granicznej, ul. Mszczonowskiej do granic robót przebudowy drogi S8. Blisko 5,8 km ścieżek pojawi się w Rozalinie, Młochowie i Ruścu. Chodzi o ulice: Przemysłową, Młochowską, Osiedlową, Górną czy Bakaliową. Kolejna część to ponad 3 km ścieżek w Ruścu i Kajetanach, które pojawią się na Głównej, Agrestowej, Radarowej, Wojskowej i Klonowej. Z kolei w Kajetanach i Walendowie zaplanowano budowę 5,3 km tras rowerowych. Obejmą one następujące ulice: Brzozową, Nad Utratą, drogę gminną bez nazwy do ul. Ludowej w Marysinie.

Oferenci mogą składać propozycje do końca marca br. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do 30 marca 2018 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.