Nadarzyn ma komisarza. Dariusz Nowak objął stanowisko

Nadarzyn

Po nagłej śmierci wieloletniego wójta Nadarzyna, Janusza Grzyba, stery gminy objął Dariusz Nowak. Na stanowisko komisarza powołał go premier Mateusz Morawiecki, a od poniedziałku, 15 stycznia, pełni on już swoje obowiązki.

Przejęcie urzędu odbyło się w obecności Zdzisława Sipiery, wojewody mazowieckiego. – Dziękuję panu premierowi Morawieckiemu i panu wojewodzie Sipierze za zaufanie i nominację na stanowisko Komisarza Gminy Nadarzyn. Jestem świadomy zarówno wysokich oczekiwań mieszkańców, jak i ogromu pracy jaki staje przed nami. Zrobię wszystko, żeby wyjść tym oczekiwaniom naprzeciw – powiedział Dariusz Nowak.

Nakreślił też swoje plany dla Nadarzyna. – Chciałbym zdynamizować i rozszerzyć wszystkie te działania, które efektywnie wpływają na rozwiązywanie problemów mieszkańców. Jednocześnie, obserwując dotychczasową pracę urzędu gminy w ostatnich latach jestem świadomy tego, że są pewne obszary, które będą wymagały szczególnej uwagi. Jeśli będzie taka konieczność to podjęte zostaną również natychmiastowe i zdecydowane działania – zaznaczył.

Dariusz Nowak do tej pory pełnił funkcję członka zarządu powiatu pruszkowskiego. Ma 43 lata, jest żonaty. Od 2008 roku jest mieszkańcem Gminy Nadarzyn. Posiada wykształcenie wyższe, jest magistrem psychologii, absolwentem Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Nadarzyn. Od 2010 roku jest członkiem partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość.

Zgodnie z obowiązującym prawem, komisarz będzie stał na czele gminy do czasu wyboru nowego wójta.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.