Nadal możecie pomóc Jagódce

Region

Mimo, że Jagoda z Pruszkowa ma dopiero 3 lata, to życie boleśnie ją doświadczyło. Nie potrafi siedzieć, mówić, nawet sygnalizować głodu... Przypominamy, że zbiórka podarunków dla Jagódki nadal trwa. To także ostatnie chwile, by przekazać dziewczynce 1 proc. podatku.

Narodziny małej Jagody były dla jej rodziców najszczęśliwszym dniem. Pierwsze dziecko, ukochana córeczka. – Gdy się urodziła wszystko było w porządku. Dostała dziesięć punktów w skali Apgar. Była zdrowa, uśmiechnięta. Problemy zaczęły się gdy skończyła trzy miesiące – mówi tata Jagody.

Dziewczynka mając zaledwie trzy miesiące przeszła zapalenie mózgu oraz doznała krwawienia podpajęczynówkowego. To odcisnęło mocne piętno na jej zdrowiu. Jagoda ma stwierdzone opóźnienie psycho-ruchowe: nie chodzi, nie mówi, nie siedzi samodzielnie, nie umie też zasygnalizować głodu. – Wszystko co jej podajemy do jedzenie musi być zmiksowane – podkreśla tata dziewczynki. – W grudniu dodatkowo lekarze stwierdzili u Jagody padaczkę – dodał.

Dlatego dziewczynka potrzebuje stałej rehabilitacji, leków, oraz specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjno-ortopedycznego. A to wszystko kosztuje. Rodzice Jagódki robią co mogą, ale koszty leczenia dziecka przekraczają ich możliwości finansowe. Na początku marca podjęliśmy decyzję, by zorganizować zbiórkę, która nadal trwa! 

Od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-16.00 do naszej redakcji przy ul. Niecałej 10/2 w Pruszkowie możecie przynosić m.in. żywność z długim terminem spożycia (kaszki, zupki Gerbera, herbatniki, mleko, kakao Puchatek itd.), chusteczki, pieluchy, ubranka (bluzki 116 cm, spodenki 110 cm). Potrzebne też jest łóżeczko z zabezpieczeniami o rozmiarach 90 na 200 cm. 

To ostatnie chwile, by rozliczyć PIT. Każdy z nas może przekazać 1 proc. podatku dla Jagody. Także wtedy gdy prowadzimy własną firmę. W rozliczeniu w rubryce „Wniosek o przekazanie 1 proc. podatku należnego”, w polu „numer KRS” należy wpisać 0000037904, a w rubryce „Informacje uzupełniające” w polu „cel szczegółowy 1 proc.” trzeba wpisać 28269 Jagoda Wieteska. Wpłat można dokonywać również na konto fundacji Zdążyć z pomocą: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 tytułem: 28269 Wieteska Jagoda darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.